کد خبر: ۷۰۰۴۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
عضو هیئت مدیره جامعه خیران کشور:

عضو هیئت مدیره جامعه خیران کشور گفت: پروژه ساخت زائرسرای معلولان در مشهد در شهریور ماه سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، محمدرضا کارگری عضو هیئت مدیره جامعه خیران کشور صبح امروز در همایش تجلیل از خیران و نیکوکاران برگزیده کشور، گفت: فعالیت رسمی جامعه خیران کشور در دی ماه ۷۷ در حرم مطهر رضوی آغاز شد و در گام نخست در بحث مدرسه‌سازی ورود پیدا کردیم و بیش از ۵۰ درصد مراکز کشور خیرساز هستند.

وی تصریح کرد: پس از مدرسه‌سازی در حوزه سلامت ورود پیدا کردیم و ۹۲ درصد کمک‌های به معلولان توسط مردم صورت می‌پذیرد و با اقدام ارزنده مرحوم نیری و مشارکت خیران نیک‌اندیش کمک‌هایی نقدی و غیرنقدی را به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان داشتیم.

عضو هیئت مدیره جامعه خیران کشور با بیان اینکه درد دیگر معلولان در حوزه مسکن است، گفت: در نظر داریم مشکل مسکن ۱۴ هزار ۳۲۸ خانوار فاقد مسکن را برطرف کنیم، تاکنون مشکل مسکن ۶۲۵۰ برطرف شده و این تعداد از مددجویان تحت پوشش بهزیستی واحد‌های مسکونی خود را تحویل گرفتند.
 
کارگری افزود: ۶۵۸۸ واحد هم در حال ساخت است و برای ساخت هر واحد مسکونی بین ۸۰ تا ۹۵ میلیون تومان هزینه پیش‌بینی شده که ۳۰ میلیون آن توسط بهزیستی هدیه می‌شود و ۴۰ میلیون تسهیلات کم‌بهره با اقساط طولانی‌مدت از طریق بنیاد مسکن تخصیص می‌یابد و ۱۵ تا ۳۰ میلیون مابقی هم توسط مددجو باید تامین شود، اما به‌جهت مشکلات مالی‌شان توان پرداخت را ندارند و می‌خواهیم از ظرفیت خیران نیک‌اندیش استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: بحث ساخت زائرسرای معلولان در مشهد را هم داریم و این پروژه عظیم که مجهز به کلیه خدمات و امکانات لازم و موردنیاز است با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود و به فضل الهی در شهریور ماه سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

عضو هیئت مدیره جامعه خیران کشور گفت: مردم خیر و نیک‌اندیش همواره و در هرکجایی که احساس نیاز شده به یاری همنوعان خود شتافتند و در یک نمونه آن و در ابتدای امسال شاهد حضور پررنگ در کلیه مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده کشور بودیم و بی‌شک اجر و مزد آنان نزد ایزدمنان محفوظ است.
 
انتهای پیام//ج.ر
 

درد معلولان در حوزه مسکن است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر