کد خبر: ۷۰۰۴۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹

مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: تربت جام باید در توسعه گیاهان دارویی تلاش کند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، محمدرضا اورانی مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی در شورای اداری تربت جام گفت: تربت جام در حوزه تولیدات کشاورزی در خراسان رضوی پیشگام است و لازم است با توجه بحرانی بودن منابع آبی دشت‌های منطقه تربت جام و فریمان، کشت‌ های کم آب طلب باید در این منطقه توسعه یابد.

وی ادامه داد: سیاست جهاد کشاورزی حفظ آب و خاک و افزایش راندمان تولید با اتکاء به دانش نوین و تجربه کشاورزان خواهد بود و لازم است برای بهروری بیشتر محصولات کشاورزی به کشت گلخانه توسعه یابد.

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت خراسان رضوی به خصوص تربت جام در توسعه گیاهان دارویی و گلخانه‌ای، گفت: در سال جاری برای توسعه کشت گلخانه در خراسان رضوی حدود ۶۰۰ هکتار هدف گذاری شده است و دولت برای کشاورزان حدود ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ ۷ درصد در نظر گرفته است که می‌توانیم با جذب این اعتبارات تحول خوبی برای حوزه کشاورزی باشد.

اورانی با اشاره به نقش مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی، افزود: توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از سال ۸۹ در خراسان رضوی کلید خورده است و با استفاده از تسهیلات دولتی برای کشاورزان در این زمینه گام‌های رو به رشدی برداشته شده، و در سال گذشته حدود ۳۱۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
 
وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در سال جاری مبلغ ۱۲۳ میلیارد تومان دیگر در غالب تسهیلات بانکی به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی با انتقاد از وضعیت مکانیزاسیون در حوزه دام، طیور و باغات، گفت: متاسفانه مکانیزاسیون در این حوزه ضعیف است و جهاد کشاورزی با همکاری دولت برای تجهیز این حوزه کشاورزی آماده است و لازم است تربت جام برای توسعه کشاورزی دامی و باغی خود به سیستم‌های مکانیزاسیون مجهز شود.

انتهای پیام//س.ج

توسعه کشاورزی تربت جام به سیستم های مکانیزاسیون

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر