کد خبر: ۷۰۰۸۷۴۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست قم عنوان کرد؛

موسوی مشکینی گفت:دستگاه‌های اجرایی قم بر اساس شاخص‌های ۶ گانه که آیین‌نامه اجرایی است،مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار می‌گیرند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛سیدرضا موسوی مشکینی مدیرکل حفاظت محیط زیست قم با اشاره به تصویب آیین‌نامه اجرایی بند (ز) ماده ۳۸ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه گفت: سه دستگاه که در این ارزیابی کمترین امتیاز را کسب کرده باشند اعلام عمومی می‌شوند.

وی مدیریت سبز را مجموعه‌ای از مطالعات و اقدام‌های جامع، هدفمند و مستمر برای استفاده بهینه از منابع و کاهش اثرات سوء بر منابع زیستی دانست و افزود: الگوی صحیح مصرف نیز سطحی از مصرف منابع است که ضمن تأمین مناسب نیاز، کمترین آثار و پیامد‌های زیست‌محیطی و بیشترین صرفه‌جویی در هزینه‌ها و منابع را به همراه دارد.

وی بابیان اینکه عملکرد دستگاه‌های اجرایی در خصوص برنامه مدیریت سبز به‌عنوان یکی از شاخص‌های عمومی ارزیابی عملکرد به میزان ۷۵ امتیاز خواهد بود، تصریح کرد: سالانه سه دستگاه اجرایی برتر در این رابطه معرفی و تقدیر می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم در ادامه افزود: مصرف انرژی، مصرف آب، مدیریت پسماند عادی، مصرف سوخت وسایل نقلیه، ساختمان‌ها و تجهیزات و آموزش و فرهنگ‌سازی، ۶ شاخصی است که در دستگاه‌های اجرایی مورد ارزیابی قرارگرفته و امتیاز هریک از آن‌ها محاسبه می‌شود.

موسوی بابیان اینکه دستگاه‌های اجرایی که بیش از ۹۰ درصد امتیاز اجرای مدیریت سبز را کسب کرده‌اند، می‌توانند کارکنان مؤثر خود در این امر را موردتقدیر مالی قرار دهند، خاطرنشان کرد: مبالغ صرفه‌جویی شده ناشی از اجرای برنامه مدیریت سبز، پس از کسر هزینه‌های تعمیر و تجهیز در این راستا، به‌صورت مساوی به کارکنان همان دستگاه پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/ح

سالانه سه دستگاه اجرایی برتر در این رابطه معرفی و تقدیر می‌شوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر