کد خبر: ۷۰۰۸۹۳۱
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

یکی از توسعه دهندگان عناوین رایانه‌ای خبر از ناتوانی تطابق بازی‌های آینده به دلیل آگاهی نداشتن از سخت‌افزار کنسول‌های بعدی داد.

دردسر ساز شدن سخت‌افزار مبهم نسل بعدی کنسول‌هابه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، تقریبا بخش عمده مشخصات سخت‌افزاری کنسول‌های نسل آینده دو شرکت مایکروسافت و سونی اعلام شده است و هر دو این شرکت‌ها از سخت‌افزاری نسبتا مشابه برای کنسول خود استفاده کرده‌اند و از این سخت‌افزار نیز به شدت احساس رضایت می‌کنند. همچنین این دو شرکت به شدت از نسل بعدی خود تعریف می‌کنند و هر دو این شرکت‌ها از پتانسل بالای نسل بعدی کنسول خود خبر می‌دهند.

هر نسل از کنسول‌ها نسبت به نسل قبلی پیشرفت چشم‌گیری چه در زمینه سخت افزاری و چه در زمینه نرم افزاری دارد و همین امر سبب نگرانی بسیاری از سازندگان بازی‌های رایانه‌ای شده است چرا که اطلاعات دقیق و جزئی این دو کنسول هنوز منتشر نشده است و به همین دلیل سازندگان نمی‌دانند عنوان خود را چگونه با سخت افزار این دو کنسول مطابقت دهند.


بیشتر بخوانید: تعویض خشاب بدون خارج شدن از حالت هدف‌گیری در Call of Duty: Modern Warfare


به تازگی Sebastien Le Touze مدیر عامل شرکت eXiin که مسئولیت طراحی عنوان ماجراجویی Ary and the Secret of Seasons را بر عهده داشته است اعلام کرد:بدون آگاهی داشتن از سخت افزار دقیق نسل آینده کنسول‌ها نمی‌توان تصمیم قطعی برای توسعه بازی‌ها گرفت. لو توزی در گفتگو با یکی از وب سایت‌های تحلیل بازی اعلام کرد: جهش از نسل قبلی یعنی PS3 و Xbox 360  به PS4 و Xbox One انقلابی بسیار بزرگ بود که در آن زمان تقریبا همه توسعه دهندگان بر این باور بودند که با سخت افزار دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان تقریبا هیچ محدودیتی برای ساخت بازی وجود نخواهد داشت.

دردسر ساز شدن سخت‌افزار مبهم نسل بعدی کنسول‌ها

اما فعلا نمی‌توان درباره نسل بعدی کنسول‌ها نظر داد چرا که هر دو شرکت سونی و مایکروسافت کنسول خود را در حد رازی نگه داشته‌اند. همچنین این مدیر اعلام کرد باید انتظار ساخت عناوینی بسیار بزرگ در سبک بازی‌های Red Dead Redemption 2 و God of War را برای نسل بعدی کنسول‌ها داشته باشیم. با این حال بهتر است درباره نسل بعدی کنسول‌ها حرفی زده نشود و تا زمان معرفی رسمی شرکت‌های سازنده این کنسول‌ها صبر کرد.

انتهای پیام/

مبهم بودن سخت افزار کنسول‌های بعدی، توسعه دهندگان را گیج کرده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر