کد خبر: ۷۰۰۹۰۱۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶

معاون بنیاد احسان ستاداجرایی فرمان امام (ره) گفت: دو هزار و ۴۹ فقره وام قرض الحسنه به ارزش حدود ۱۵۵ میلیارد ریال به مناطق محروم کشور اعطا شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  حمید مردانیان معاون بنیاد احسان ستاداجرایی فرمان امام (ره) پیش از ظهر یکشنبه در مراسم اهدا جهیزیه به ۵۱ زوج کم برخوردار کرمانی گفت: اگر انواع تحقیر‌هایی که در دو سده قبل بر ملت ایران رفته را مورد بررسی قرار دهیم متوجه خواهیم شد امروز به جایی رسیده‌ایم که با این جرأت و جسارت پهپاد آمریکایی و نفتکش توقیف می‌کنیم.

وی افزود: دشمن کارش دشمنی است، ولی اگر بخواهید غرور خودمان را بشناسیم باید به گذشته و رشادت‌هایی که انجام شده رجوع کنیم لذا دشمن شبیخون فرهنگی می‌زند و در بحث‌های اجتماعی تشکیک ایجاد می‌کنند در دین مردم شبهه ایجاد می‌کند.

معاون بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: دشمن با خود می‌اندیشد که قریب ۳۰۰ سال ما زمین بازی را تعیین می‌کردیم و اکنون امام خمینی (ره) آمده و خودش همه قاعده بازی را تعیین کرد.

مردانیان ادامه داد: از ۱۴۴۰ سال ۱۴۰۰ سال یک طرف و این ۴۰ سال یک طرف که شاهد قدرتمندی ایران بودیم لذا اگر بخواهیم قدرت خود را داشته باشیم باید تلاش کنیم.

وی ابراز داشت: عمر این بنیاد قریب به ۱۵ ماه است و در این مدت دو هزار جهیزیه را در سال ۹۷ اهدا کرده و سه هزار جهیزیه نیز امسال قرار است شکل گیرد که قرار شد در استان‌های مختلفی اجرا شود لذا سهم کرمان ۵۱ جهیزیه بوده که عدد راضی کننده‌ای نیست، اما در مقایسه با استان‌های دیگر عدد خوبی است.

وی یادآور شد: سیل اخیر باعث تأخیر این مراسم شد؛ سه ماه می‌شد که بنیاد درگیر سیل و کمک رسانی به مناطق سیل زده بود که در این راستا ۳۲ هزار بسته اقلام و لوازم خانگی به این مناطق ارسال شد یعنی حدود ۸۵ درصد کمک‌های ما به خانواده‌های سیل زده اتفاق افتاده و مابقی هم در انبار‌ها دپو شدند و در حال توزیع هستیم.

مردانیان گفت: حدود ۱۲ خدمت در بحث بنیاد احسان داریم یکی هزار مسجد و هزار خیریه است که کار‌های خوبی در این راستا در حال شکل گیری است.

وی افزود: در راستای خدمت رسانی به مناطق محروم استان ۱۶ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی اجرا شده است.

مردانیان به اعطای وام قرض‌الحسنه به مناطق محروم کشور اشاره کرد و یادآور شد: دو هزار و ۴۹ فقره وام قرض الحسنه به ارزش حدود ۱۵۵ میلیارد ریال به مناطق محروم کشور اعطا شده است.

معاون بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بیان داشت: این بنیاد در زمینه درمان کودکان کم شنوا و ناشنوا و کاشت حلزون گوش برای کودکان مناطق کم برخوردار نیز به ارزش ۱.۷ میلیارد ریال ارائه خدمت می‌کند همچنین پویش مردمی مشق احسان در راستای کمک به دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار با اهدای پنج هزار و ۲۱۸ بسته لوازم التحریر نیز در دستور کار بوده است.

مردانیان به طرح برکت اشاره کرد و عنوان داشت: این طرح در راستای کمک به درمان ناباروری خانواده‌های کم بضاعت با اعطای کمک هزینه به ۱۷ هزار زوج نابارور کم برخوردار برای اقدامات درمانی به ارزش ۸۵۰ میلیارد ریال در سطح استان فعالیت می‌کند.

وی یادآور شد: ارائه خدمت به بیماران صعب العلاج و سرطانی و هزینه درمان ۲۳ نفر به ارزش ۲۳۰ میلیون ریال، اعزام ۸۰ نفر از زائر اولی‌ها از مناطق کم برخوردار با محوریت رهبران اجتماعی به کربلای معلی در ایام اربعین، اهدا ۱۰ دستگاه ویلچر به معلولان مناطق کم برخوردار، اهدای هشت سری لوازم ورزشی به مناطق محروم، تحت پوشش قرار دادن ۹۹۶ نفر از استان کم برخوردار مناطق مختلف استان با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیون ریال و… از دیگر اقدامات این بنیاد است.

انتهای پیام/ی

کمک به خانواده های کم برخوردار کرمان برای درمان ناباروری 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر