کد خبر: ۷۰۲۳۰۴۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

نماینده، ولی فقیه در گیلان، خواستار تقویت کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی استان شد و گفت: کرسی‌های آزاداندیشی می‌تواند ایده‌های جوانان را به منصه ظهور برساند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آیت الله رسول فلاحتی نماینده، ولی فقیه در گیلان در بیستمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه نظارت و توجه به بخش‌های مالی در این دانشگاه جای ستایش و قدردانی دارد گفت: نظارت بر ورودی و مصارف امور مالی دانشگاه آزاد اسلامی حائز اهمیت است.
وی در ادامه اخلاق و علم را سبب تمدن سازی اسلامی عنوان کرد و افزود: زمانی ایرانی‌ها در عرصه جهانی حرف نخست را می‌زدند و اکنون با این روندی که پیش می‌رویم به قله‌ها می‌رسیم.
عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان به کاهش دانشجویان ورودی به این دانشگاه در استان به دلیل کاهش جمعیت اشاره کرد و گفت: بی علاقگی جوانان به دلیل وجود مشکلات مالی می‌تواند از دلایل دیگر کاهش ورودی دانشجویان باشد.
آیت الله فلاحتی، فلسفه راه اندازی دانشگاه را محلی برای تربیت کارآفرینان دانست و تصریح کرد: هدابت اعتبارات برای اجرای طرح‌های پژوهشی از موضوع‌های مهم در دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی با تاکید بر افزایش سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، بیان کرد: رونق تولید به کشاورزی است و گیلان ظرفیت‌های بسیاری با توجه به وجود جنگل، دریا و جلگه در استان در این بخش دارد.
امام جمعه رشت به توجه به ۲ محصول راهبردی برنج و چای گیلان در سال‌های گذشته اشاره کرد و یادآور شد: موسسه تحقیقات برنج کشور در استان دو نوع برنج با کیفیت و مقاوم در برابر آفت‌ها و خشکی را عرضه کرده است.
آیت الله فلاحتی، خواستار توجه ویژه نسبت به زیتون گیلان شد و بیان کرد: زیتون گیلان از کیفیت بالایی برخوردار است و می‌طلبد دانشگاه آزاد نسبت به این محصول راهبردی استان توجه ویژه داشته باشد.
وی، گردشگری را یکی از ظرفیت‌های گیلان برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به بازدیدی که از تالاب انزلی داشتیم، وضعیت این تالاب واقعا گریه آور است و اگر به آن توجه کنند بستری برای جذب گردشگران و اکوتوریسم استان محسوب می‌شود.
نماینده، ولی فقیه در گیلان با تاکید بر ورود دانشگاه آزاد در مسائل زیست محیطی گیلان، اظهار کرد: ورود دانشگاه آزاد اسلامی گیلان به وضعیت رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت و همچنین زباله سراوان در احیای محیط زیست منطقه تاثیرگذار است.
آیت الله فلاحتی، خواستار تقویت کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان شد و افزود: کرسی‌های آزاداندیشی می‌تواند ایده‌های جوانان را به منصه ظهور برساند، اما تاکنون نسبت به این موضوع کم مهری شده است.
وی با اشاره به توجه به زیربنا‌های اخلاقی و فرهنگی استاد و دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی، بیان کرد: استادان دغدغه‌مند دانشجویان دارای ایده‌های بلند را رصد کرده و برای تحقق این ایده‌ها سرمایه گذاری کنند.
عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، احداث خوابگاه به ویژه برای دانشجویان متاهل را طرح بسیار خوبی دانست و تصریح کرد: افزایش خوابگاه‌های دانشجویی باید در برنامه‌های دانشگاه آزاد باشد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه نسبت به احداث بنا‌ها و سازه‌ها در گیلان بی مهری شده است، خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته نگاه‌ها برای توسعه نقاط مختلف استان به طور مساوی نبود و باید نسبت به بخش‌های مختلف استان از آستارا تا چابکسر، انزلی و لوشان نگاه یکسانی داشته باشیم.
وی، تشکیل اتاق اندیشه ورز در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان را مهم دانست و گفت: بعضی از استادان نقش ویرانگری در دانشگاه دارند و باید پالایش شوند.
امام جمعه رشت در پایان یادآور شد: نظارت و بازرسی در مسائل مالی، اخلاقی و فکری موجب می‌شود دانشگاهی در تراز جامعه اسلامی داشته باشیم.

انتهای پیام/آ

ضرورت توجه به زیربنا‌های اخلاقی در دانشگاه آزاد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر