کد خبر: ۷۰۲۳۹۳۰
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

حجت الاسلام سید محمود اندرزگو، فرزند شهید اندرزگو در رشت گفت: باید از نظر فرهنگی بیش از پیش تلاش شود، زیرا دشمنان قسم خورده انقلاب از هر فرصتی به دنبال ضربه به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.

مقابله با توطئه‌های دشمنان با بهره گیری از فضای مجازیبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، حجت الاسلام سید محمود اندرزگو، فرزند شهید اندرزگو میان کارکنان اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: باید برای حفظ و حراست از ارزش‌های انقلاب اسلامی بیش از پیش تلاش شود.

او، با بیان اینکه امروز دشمنان از هر ترفند و توطئه‌های قصد کمرنگ کردن ارزش‌های والای انقلاب اسلامی را دارند، افزود: باید از نظر فرهنگی بیش از پیش تلاش شود، زیرا، دشمنان قسم خورده انقلاب با همه قوا در تلاش اند و با بهره گیری از فضا‌های مجازی و نشر مکتوبات، دنبال تطهیر دوران و خاندان پهلوی و ضربه به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.

حجت الاسلام سید محمود اندرزگو، به فرمایشات معمار کبیر انقلاب، امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام راحل درباره شهید اندرزگو فرموده بودند، اگر ۱۰ نفر مانند شهید اندرزگو داشتم دنیا را زیر سلطه اسلامی می‌آوردیم.

فرزند شهید اندرزگو، با بیان اینکه پیش از انقلاب، پنج هزار مستشار امریکایی در حوزه‌های مختلف در ایران حضور داشتند که بیانگر وابستگی رژیم پهلوی به آمریکا بود، افزود: کاپیتولاسیون یک قانون استعماری و به معنای مصونیت بخشیدن قضایی به اتباع بیگانه است.

او، با اشاره به اینکه به دنبال اعتراض جمعی از علما و امام خمینی (ره) به تصویب این قانون، امام راحل دستگیر و تبعید شدند، گفت: شهید اندرزگو، مسئول شاخه نظامی جمعیت موتلفه اسلامی، با فتوای شرعی از آیت الله میلانی حسنعلی منصور مجری تصویب کاپیتولاسیون را اعدام کردند.

حجت الاسلام سید محمود اندرزگو افزود: آنقدر این شهید برای انقلاب و رژیم شاهنشاهی اهمیت داشت که شاه بعد از اعدام انقلابی حسنعلی منصور، برای زنده و مرده شهید اندرزگو ۶ میلیون تومان (معادل ۱۲۰ میلیارد تومان فعلی) جایزه تعیین کردند و تیم ترور شهید اندرزگو مانند منوچهری و تهرانی که ارکان و شکنجه گران ساواک بودند اعتراف می‌کردند اگر سید علی اندرزگو را بزنند روند مبارزه علیه رژیم کند می‌شود.

فرزند شهید اندرزگو، با اشاره به اینکه به خاطر سابقه مبارزاتی علیه رژیم پهلوی، لقب طولانی‌ترین چریک قرن را به اندرزگو دادند، گفت: شهید اندرزگو ابعاد مختلف شخصیتی داشت و از یک شخصیت روحانی، خانواده دوست، معنوی و شجاع برخوردار بود.

او، به نقش توسل در زندگی شخصی شهید اندرزگو اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه مدام در حال مبارزه بود، اما اهل بکا، باصفا و انسان با محبتی بود و از خانوده و فرزندان و ابراز محبت به آنان غافل نبود که ناشی از توسلات ایشان و ارتباط با دعا و ائمه معصومین بود.

حجت الاسلام سید محمود اندرزگو تصریح کرد: باید با پیروی از آرمان های والای انقلاب اسلامی و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب، در مقابل هر گونه از توطئه های دشمنان قسم خورده کشور ایستادگی کنیم تا با حفظ و حراست از انقلاب اسلامی، از خون شهدا نیز پاسداری شود.

انتهای پیام/م.ع

دشمنان با بهره گیری از فضای مجازی قصد ضربه زدن به آرمان‌های والای انقلاب را دارند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر