کد خبر: ۷۰۲۹۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
کد خبر : ۷۰۲۹۹۰۸

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قاین از خسارت ۸۳۶ میلیارد ریالی طوفان به کشاورزی قاین خبر داد.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛  سجادی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قاین از خسارت ۸۳۶ میلیارد ریالی طوفان به کشاورزی قاین خبر داد و گفت: کاشت درخت در اطراف اراضی کشاورزی سرعت باد را کاهش و خسارت طوفان به اراضی کشاورزی را به حداقل می‌رساند.


او افزود: اواخر تیرماه امسال باد شدید با بیشینه سرعت ۶۸ کیلومتر بر ساعت خراسان‌جنوبی را در نوردید که گرد و خاک شدید ناشی از این باد دید افقی را تا چهار کیلومتر کاهش داد.


سجادی با بیان اینکه شهرستان قاینات نیز از این تندباد در امان نماند، بیان داشت: گرمای شدید، تف باد‌ها و طوفان‌های تابستانی نیز ضرر و زیان قابل ملاحظه‌ای به بخش کشاورزی شهرستان به خصوص محصولات زرشک، عناب و پسته وارد کرد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائن از زیان ۸۳۶ میلیارد ریالی طوفان به کشاورزی قاینات خبر داد و افزود: بر اثر گرمای شدید و وزش باد‌های گرم به دو هزار و ۷۳۰ هکتار از باغ‌های زرشک، یک هزار و ۶۸۰ هکتار پسته کاری و ۱۲۰ هکتار باغ‌های عناب شهرستان خسارت قابل توجهی وارد شد.


سجادی اعلام کرد: بیشترین خسارت مربوط به باغداران آرین‌شهر، سده، روم، خشک، شهرک قدس، گل‌گنج، زمانی، برج‌محمد، گرازان، نیک، سراب و آفریز بوده است.


او از کشاورزان خواست برای کاهش خسارت طوفان و باد‌های ۱۲۰ روزه سیستان نسبت به احداث بادشکن زنده در اراضی کشاورزی خود اقدام و گفت: کاشت درخت در اطراف اراضی کشاورزی سرعت باد را کاهش و خسارت طوفان به اراضی کشاورزی را به حداقل می‌رساند.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائن همچنین در خصوص اخطاریه جدید سازمان هواشناسی، مطرح کرد: از روز سه‌شنبه تا پایان این هفته وزش باد شدید تا خیلی شدید سبب خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در منطقه به خصوص نیمه شرقی استان خواهد شد.


سجادی گفت: وزش باد شدید ممکن است باعث خسارت‌هایی مانند شکستن تیر‌های فرسوده برق و یا درختان شود لذا از کشاورزان خواستاریم توصیه‌های سازمان هواشناسی را جدی بگیرند.
انتهای پیام/ب


خسارت طوفان در قاین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر