کد خبر: ۷۰۳۰۴۴۵
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
بسته حوادث امروز ۱۷ مردادماه؛

مهم‌ترین حوادث امروز، پنجشنبه ۱۷ مرداد ماه ۹۸ در خوزستان را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مهم‌ترین حوادث در نقاط مختلف خوزستان در روز پنجشنبه ۱۷ مردادماه ۹۸ را در این بسته خبری مشاهده نمایید.

افزایش آمار سرقت در دزفول

سرهنگ روح اله گراوندی فرمانده نیروی انتظامی دزفول  گفت: از ابتدای سال تاکنون آمار وقوع سرقت در دزفول نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۱.۵ درصد افزایش داشته است.

او افزود: حجم کشفیات نیروی انتظامی دزفول در حوزه سرقت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰.۵ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ گراوندی بیان داشت: دستگیری سارقان نیز افزایش ۷۰ درصدی داشته که این افزایش تعداد سارقان زنگ خطر بوده و ناشی از افزایش مشکلات اقتصادی و افزایش حجم بیکاری به‌ویژه در جوانان است.

فرمانده انتظامی دزفول ادامه داد: افزایش ۱۸۵ درصدی میزان کشفیات مواد مخدر در این شهرستان نسبت به مدت مشابه پارسال، رخ داد.

این مقام مسئول گفت: هرچند حجم بالای کشفیات نشان از تلاش قاطعانه سبزپوشان نیروی انتظامی دزفول در زمینه مبارزه با سوداگران مرگ است، اما افزایش میزان مواد مخدر و تولید و توزیع آن در شهرستان جای نگرانی دارد.

او افزود: افزایش ۸۱ درصدی کشف سلاح‌های غیرمجاز شامل اسلحه جنگی و شکاری در سال جاری نسبت به سال گذشته در دزفول را داشتیم و به جز آمار وقوع جرم در سایر موارد عملکرد قابل قبولی در حوزه امنیتی شهرستان انجام شده است.

کشف کالای قاچاق در اندیمشک

سرهنگ سید محمد صالحی جانشین فرمانده انتظامی خوزستان گفت: با تلاش ماموران انتظامی پاسگاه ایست و بازرسی پل زال در محور اندیمشک- خرم آباد یک دستگاه خودروی سمند و یک دستگاه خودروی وانت حامل کالای قاچاق شناسایی و متوقف شد.

او افزود: در بازرسی از بار خودرو‌های توقیفی، تعداد یک هزار و ۳۰۰ قوطی نوشیدنی‌های انرژی زا، ۳۴۰ عدد ساک دستی و ۸ دستگاه کولرگازی فاقد هرگونه مدارک مثبته گمرکی کشف گردید.

سرهنگ صالحی بیان داشت: در همین رابطه ۲ قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی داده شدند.

جانشین فرمانده انتظامی خوزستان ادامه داد: پلیس بر تمامی جاده‌های مواصلاتی شهری و برون شهری اشرافیت کامل دارد و با هرگونه تجارت غیرقانونی و حمل محموله‌های غیرمجاز بشدت برخورد خواهد کرد.

پژو حامل مواد مخدر به مقصد نرسید

 سرهنگ محمد عزیزی فرمانده انتظامی بهبهان گفت: ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی خیرآباد با کنترل دقیق خودرو‌های عبوری در محور گچساران-بهبهان یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس حامل مواد مخدر را شناسایی و آن را متوقف کردند.

او افزود: سرنشینان خودرو در پوشش یک خانواده قصد انتقال موادمخدر را داشتند.

سرهنگ عزیزی بیان داشت: ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی مقدار ۴ کیلو و ۹۵۰ گرم تریاک، ۲۳ گرم سوخته تریاک، یک حلقه وافور، یک قبضه سلاح شکاری و تعداد ۱۹ تیر فشنگ مربوطه را که به طرز بسیار ماهرانه‌ای در آن خودرو جاسازی نموده بودند، کشف کردند.

فرمانده انتظامی بهبهان تصریح کرد: در این رابطه ۲ سوداگر مرگ دستگیر، که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضائی شدند.

دستگیری خرده فروش مواد مخدر در شوشتر

سرهنگ بهروز حسنوند فرمانده انتظامی شوشتر گفت: ماموران پلیس مواد مخدر شهرستان با اقدامات تخصصی، یک خرده فروش مواد مخدر را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی طی عملیاتی ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کردند.

وی افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهم، مقدار ۷۶ گرم انواع موادمخدر کشف گردید.

سرهنگ حسنوند ادامه داد: متهم که سابقه دار بوده، پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شوشتر تاکید کرد: پیشگیری از جرایم نیازمند عزم همگانی بوده و هدف پلیس از اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم، مقابله با جرایم و از همه مهم‌تر جلب اعتماد عمومی شهروندان است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر