کد خبر: ۷۰۳۰۸۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
کد خبر : ۷۰۳۰۸۷۹
جهانگیری در مشهد:
معاون اول رئیس جمهور گفت:خط ۴ قطارشهری مشهد پروژه بسیار بزرگی است که سرمایه‌گذاری کلانی می‌طلبد.
 
قطار شهری بهترین راه مقابله با ترافیک در کلانشهر‌هاست/قرارداد احداث قطار برقی تهران ـ مشهد با چین منعقد شد‌/تحریم نفت مانع توسعه کشور و انباشته شدن مشکلات نشدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از ادامه خط دو قطار شهری مشهد و آغاز عملیات اجرایی احداث خط چهار گفت: شیوه شهردار مشهد را قبول داریم و به بانک‌ها گفته‌ایم که با شهرداری مشهد و آن‌هایی که اینگونه می‌توانند کار کنند همکاری داشته باشند.

او تصریح کرد: شهردار مشهد اعلام کرد که امسال ۷۵۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه در مشهد اجرا خواهد شد موضوعی که برای ما خیال بود و این حجم پروژه خوشحال‌کننده و قابل تقدیر است.
 
معاون اول رئیس جمهور گفت: شهردار مشهد پرتلاش، شورای شهر مشهد منسجم و استاندار خراسان رضوی پیگیر است و امیدواریم همان طور که توانستند ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت مربوط به قطار شهری را محقق کنند امسال نیز ۶۰۰ میلیارد تومان دیگر را محقق کنند و در این مسیر دولت نیز از شهرداری مشهد حمایت خواهد کرد.

جهانگیری با اشاره به اینکه مطمئن هستیم با اقداماتی که مدیریت شهری مشهد برنامه‌ریزی کرده، چهره شهر مشهد از نظر کار‌های عمرانی متحول خواهد شد گفت: مشهد از شهردار جوانی برخوردار است که امیدواریم با تکیه بر همین قوه جوانی با حمایت‌های شورای شهر کار‌های بزرگی انجام دهد.

او ادامه داد: کلانشهر مشهد بعد از تهران، بزرگ‌ترین کلانشهر کشور است که به دلیل متعدد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، مذهبی و ... می‌تواند نمادی از آثار مدیریت جمهوری اسلامی و مدیریت کلان کشور باشد. خط ۴ قطارشهری مشهد پروژه بسیار بزرگی است که سرمایه‌گذاری کلانی می‌طلبد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: امیدواریم شهرداری مشهد ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار خود برای قطارشهری و بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی را استفاده کند. به همه مسائل شهر باید به صورت جدی توجه شود و بسیار خرسندیم که شورای پنجم شهر مشهد که از انسجام خوبی نیز برخوردار است، توجه خوبی به این موضوع داشته و دستورالعمل‌های مناسبی نیز تعریف کرده است.

جهانگیری با تاکید بر اینکه قطار شهری و مترو‌ها بهترین راه حل مقابله با ترافیک در کلانشهر‌ها بوده است گفت: اصرار داشتیم تکنولوژی‌های جدید ریلی را وارد کشور کنیم که از جمله آن می‌توان به قطار سریع‌السیر تهران، قم، اصفهان اشاره کرد. قرارداد احداث قطار برقی تهران-مشهد که از حجم بالای مسافر برخوردار است، با کشور چین منعقد شده است.

او تصریح کرد: ۲۷۰ کیلومتر خطوط مترویی در کلانشهر‌ها در حال اجراست و تاکنون ۱۳ هزار میلیارد اوراق مشارکت فروخته شده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: پیامی از این جلسه به آمریکا می‌توان داد؛ آمریکایی‌ها گمان می‌کردند با تحریم نفت می‌توانند مانع توسعه کشور و انباشته شدن مشکلات مردم شوند، ولی مدیران توانمند و خوش فکر ما کاری کردند که فقط شهرداری مشهد بیش از ۷۵۰۰ میلیارد تومان پروژه تعریف کرده‌اند. خط ۴ قطارشهری مشهد در حاشیه شهر و مهمترین منطقه از نظر جمعیتی واقع شده است.

جهانگیری افزود: امیدواریم با همت شورای شهر و دولت شاهد پیشبرد سریع پروژه باشیم. دولت نیز کمک خواهد کرد هرچه سریعتر مردم حاشیه شهر مشهد از این امکانات بهره‌مند شوند. با همت شورا و دولت برای خط ۴ کمک خواهیم کرد تا مردم حاشیه سریعتر از این امکان بهره‌مند شوند.
 
انتهای پیام//ج.ر
 

آغاز عملیات خط چهارم قطار شهری مشهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر