کد خبر: ۷۰۳۳۳۸۹
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲

قاسم سلیمانی دشتکی، بابیان اینکه ایلام مرکز توجه در مقوله اربعین است، گفت: تلاش داریم گذر مرز چیلات قبل از آغاز اربعین حسینی سال جاری بازگشایی شود.

تلاش برای بازگشایی گذرگاه چیلات در اربعین سال جاری

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ; استاندار ایلام در دیدار فریدون حیدری، شهردار منطقه ۵ تهران، دبیر ستاد اربعین شهرداری تهران گفت: سال گذشته علی‌رغم اینکه در کشور با کاهش حجم زوار اربعین روبه‌رو بودیم، اما در ایلام با رشد ۱۵ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شدیم.

 

وی افزود: در اربعین گذشته باآنکه تلاش‌های بسیار زیادی برای روان‌سازی تردد زوار داشتیم و منجر به افزایش حجم زوار در استان شد، اما مشکلات خاص خود ازجمله بحث تهیه ارز، مشکل کاپوتاژ، تراکم جمعیت و خودرو در پایانه برکت، شرایط جوی و ... نیز وجود داشت که امسال در راستای رفع این موانع برنامه‌ریزی صورت گرفته است.

 

سلیمانی دشتکی بابیان اینکه امسال در تلاش هستیم که مسیر رفت‌وبرگشت پایانه برکت را جدا کنیم که این امر با احداث دو تقاطع غیر هم‌سطح در حال تکمیل است، اضافه کرد: کار دیگری که در پایانه برکت و پایانه مرزی در حال اجرا است ایجاد سایه بان و احداث بیش از ۶۰۰ چشمه سرویس بهداشتی است.

 

استاندار ایلام  با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای فراهم‌سازی نیرو‌های شهرداری، تصریح کرد: بحث پاک‌سازی و نظافت شهر بسیار بیش از سال‌های گذشته باید مدنظر قرار گیرد.

 

وی در پایان با تشکر از زحمات شهرداری تهران در اربعین سال گذشته، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به حذف ویزا و احتمال افزایش چند برابری زوار می‌طلبد که همه پای‌کار باشند و در این راستا نیازمند همکاری و مساعدت بیشتر شهرداری تهران، چون سال‌های گذشته هستیم.

انتهای پیام/اس

ضرورت بازگشایی گذرگاه چیلات

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر