کد خبر: ۷۰۳۳۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
کد خبر : ۷۰۳۳۶۳۰

۲۹۰ طرح با سرمایه گذاری ۸۰ هزار میلیارد ریالی در بخش گرشگری خراسان رضوی در دست ساخت است.

سرمایه گزاری ۸۰ هزار میلیارد ریالی در بخش گردشگری

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سعید داغستانی جانشین معاونت سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در نشست بررسی مشکلات گردشگری تربت حیدریه گفت: این رقم به غیر از قیمت زمین است و تمامی طرح‌ها که در حوزه‌های اقامتی، گردشگری، تعطیلات و تفریحی هستند موافقت اصولی دارند و با اتمام آن‌ها برای ۱۲ هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

او تصریح کرد: هدف از برپایی این نشست، ایجاد همگرایی بین سرمایه گذاران بخش خصوصی و بخش دولتی است و در این راستا نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی را با بخش خصوصی مرتبط می‌کنیم تا به شکلی مشکلات آن‌ها بر طرف شود.

معاونت سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: به همین منظور کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی بخش‌های مختلف در استانداری ایجاد شده و ما نیز به زودی کمیته هم اندیشی سرمایه گذاران توانمند را راه اندازی خواهیم کرد که این کمیته پیش درآمدی برای برگزاری کارگروه‌های تخصصی خواهد بود.

محمدرضا یوسفی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی فرمانداری تربت حیدریه نیز گفت: عمده مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی مسائل مالی است و ما در حد توان خود با بانک‌ها برای رفع این مشکل رایزنی می‌کنیم، اما واقعیت این است که بانک‌ها تابع قوانین خودشان هستند.

او تصریح کرد: البته بخشی از مشکلات جنبه غیرمالی دارد و نیازمند رایزنی و طرح در کارگروه‌های ویژه است.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی فرمانداری تربت حیدریه گفت: بخشی از مشکلات نیز مربوط به صدور مجوز توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است که متاسفانه یک روند طولانی را باید طی کند که باید بررسی شود آیا این مشکل در سامانه است یا در بخش پرسنل و کارشناسان متخصص تا از زمان انتظار کاسته شود.
 
انتهای پیام//م.ی
 

 

ببرسی و راهکار های مشکلات حوزه گردشگری 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر