کد خبر: ۷۰۳۵۸۰۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: برنامه‌های توسعه فرش دستباف در قالب خوشه فرش فارس با حمایت‌های این سازمان وشرکت شهرک‌های صنعتی فارس انجام خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان فیروزآباد در زمینه فرش دستباف بر حمایت و تقویت هنر صنعت فرش دست بافت در این شهرستان تاکید کرد.

محسن صالحی نیا در بازدید از شهرک‌های صنعتی فیروزآباد افزود: برنامه‌های مختلفی نظیر توسعه بازار صادرات و ارتقاء توان تولید در قالب خوشه فرش دستباف فارس برای رشد و ارتقاء فرش دستباف فیروزآباد اجرا می‌شود.

او همچنین بر تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی فیروزآباد تاکید کرد و گفت: دراین زمینه علاوه برمنابع استانی، از منابع مالی داخلی این سازمان نیز اختصاص خواهد یافت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بر پیگیری مشکلات برخی واحد‌های تولیدی برای دریافت تسهیلات بانکی تاکیدکرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز گفت: در شهرک صنعتی روزبدان فیروزآباد با ۶۱ هکتار مساحت در حال حاضر ۱۲۳ قرارداد سرمایه گذاری منعقد که از این تعداد۳۰واحد با اشتغالزایی۲۹۶ نفر در مرحله بهره برداری وسایر واحد‌ها نیز در مرحله ساخت و ساز است.

او افزود: در شهرستان فیروزآباد علاوه برشهرک صنعتی روزبدان، شهرک صنعتی میمند نیز بابستر‌های مناسب درحال واگذای است و با برطرف شدن مشکل ناحیه صنعتی جایدشت که تامین آب است این ناحیه نیز در آینده نزدیک آماده واگذاری زمین به سرمایه گذاران خواهد بود.

فتوحی اظهار داشت: در ناحیه صنعتی میمند ۱۶ قراردادسرمایه گذاری منعقد و این شهرک صنعت بستری را برای توسعه صنایع مرتبط با گلاب وعرقیات فراهم خواهد کرد.
انتهای پیام/م

تاکید معاون وزیر صمت بر حمایت و تقویت هنر صنعت فرش دست بافت 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر