کد خبر: ۷۰۳۶۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
کد خبر : ۷۰۳۶۱۳۸
یک مقام مسئول در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ترکاشوند گفت: نرخ کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۶۰۰ تومان است که با نرخ مصوب یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ تومان فاصله دارد.

 

اختلاف یک هزار و ۳۰۰ تومانی تخم مرغ با قیمت مصوب/۱۰ درصد تولید روزانه تخم مرغ مازاد بر نیاز کشور استرضا ترکاشوند مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۶۰۰ تومان است که با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ تومان فاصله دارد.

وی افزود: طبق روال همه ساله با ازدیاد تقاضا صنایع کیک و کلوچه سازی از نیمه شهریور و بهبود شرایط بازار پیش بینی می‌شود که مرغداران با نرخ منطقی اقدام به عرضه تخم مرغ کنند.

ترکاشوند با اشاره به اینکه روزانه ۱۰ درصد تولید تخم مرغ مازاد بر نیاز کشور است، بیان کرد: روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن تخم مرغ مازاد بر نیاز کشور است که ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن آن به بازار‌های هدف صادر و مابقی بر بازار داخل تاثیر می‌گذارد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به اینکه بازار تخم مرغ روبه بهبود است، گفت: این در حالی است که در ماه‌های اخیر به سبب مازاد تولید، صنعت در معرض خطر بود و با بازشدن صادرات، مرغداران از زیان سنگین خارج شدند.

وی درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ افزود: بنابر آمار از ابتدای خرداد تا کنون بیش از ۱۱ هزار تن تخم مرغ به طور متوسط روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن به عراق و افغانستان صادر شده است.


بیشتر بخوانید: نگرانی مرغداران از احیای مجدد وزارت بازرگانی / افزایش صادرات تنها راه حل رسیدن تخم مرغ به نرخ منطقی


ترکاشوند با اشاره به اینکه مشکلی در صادرات تخم مرغ نداریم، اظهار کرد: با توجه به مازاد کنونی تولید و ازدیاد تقاضا در بازار داخل و صادراتی بعد از فصل تابستان پیش بینی می‌شود که قیمت تخم مرغ به تعادل برسد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت خرید توافقی تخم مرغ افزود: خرید توافقی تخم مرغ به منظور تنظیم بازار جز سیاست‌های ما به شمار می‌رود که به همین خاطر چند بار از شرکت پشتیبانی امور دام تقاضا کردیم که تا رسیدن محصول به نرخ منطقی این طرح ادامه یابد، اما اخیرا شرکت پشتیبانی همکاری لازم را نکرده است. در حالیکه به سبب قیمت پایین محصول باید برای آینده ذخیره داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه در تامین نهاده‌ها مشکلی نداریم، تصریح کرد: هم اکنون قیمت نهاده‌ها در بازار آزاد با نرخ مصوب اختلاف چندانی ندارد.

انتهای پیام/

بیش از ۱۱ هزار تن تخم مرغ صادر شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر