کد خبر: ۷۰۳۶۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
کد خبر : ۷۰۳۶۳۹۵
معاون سیاسی وزیر کشور؛

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: برگزاری انتخابات وظیفه ذاتی وزارت کشور است و به دنبال اجرایی کردن ۱۸ بند سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغی مقام معظم رهبری در انتخابات امسال هستیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور با حضور در مراسم افتتاحیه نخستین دوره آموزشی دست اندرکاران و عوامل اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهار استان کشور، در مشهد گفت: از روسای ستاد انتخابات استان‌ها می‌خواهم سیاست‌های کلان انتخابات را مرور کنند تا ابهاماتی برای اجرای آن‌ها وجود نداشته باشد.

او تصریح کرد: عدالت انتخاباتی و تبلیغاتی، شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی، ممنوعیت هرگونه تخریب، تطمیع و فریب، ممنوعیت استفاده از هرگونه امکانات بیگانگان اعم از مالی و تبلیغی و پیشگری از جرائم در انتخابات از جمله کلید واژه‌های مورد نظر برای برگزاری انتخابات است.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه ارتقای سطح آگاهی و انجام آموزش‌های عمومی از وظایف وزارت کشور است، گفت: نظارت شورای نگهبان و بهره گیری از فناوری‌های نوین در انجام سریع و دقیق اخذ و شمارش آرا از دیگر مواردی است که مورد توجه وزارت کشور قرار دارد.

عرف افزود: در سال ۹۵ احراز هویت مکانیزه رای دهندگان ابلاغ شد که متاسفانه با گذشت سه سال این موضوع که یکی از سیاست‌های کلی انتخابات بود و هزینه‌ای نیز برای آن صرف شد به درستی اجرایی نشد.

او ادامه داد: ممنوعیت ورود نیرو‌های مسلح و قوای سه گانه مورد توجه است و خوشبختانه با آمدن سردار سلامی در راس سپاه پاسداران ایشان ابلاغ کردند که سپاه وارد بحث انتخابات نشود.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: اگر نیرو‌های مسلح در انتخابات ورود کنند باید گزارش‌های آن به دفتر مقام معظم رهبری و نهاد نیرو‌های مسلح منعکس شود تا به مردم نشان دهیم که انتخاب با آنها است و مردم نقش اساسی را دارند و کسی حق ورود در این قصه را ندارد.

عرف ضمن اشاره به چهار بعد امنیت، مشارکت، سلامت و مشارکت در انتخابات افزود: به طور قطع انتخابات باید رقابتی باشد و کسانی که قانون را رعایت می‌کنند و در چارجوب قانون اساسی و آرمان‌های امام خمینی (ره)، انقلاب و رهبری هستند باید بتوانند در انتخابات وارد شده و نامزد معرفی کنند و مردم نیز بتوانند آنان را انتخاب کنند و ما نیز باید از رقابتی بودن انتخابات دفاع کنیم.

او تصریح کرد: مدیریت تاب آوری و آستانه تحمل جامعه نیز باید مورد توجه قرار گیرد، چون هم اکنون ترکیبی از تهدید‌ها در جامعه وجود دارد و در شرایط کنونی به هیچ وجه قابل قبول نیست که در طول انتخابات شاهد ناامنی باشیم.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: نباید تهدید و اعتراضی باشد که موجب ناامنی شود و ما و فرمانداران در این حوزه مسئول هستیم، و علی رغم همه شرایط مسئولان شهرستان نباید اجازه بروز ناامنی را بدهند، چون فرماندار رئیس شورای تامین و مسئول و نماینده حاکمیت است و باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای تامین امنیت استفاده کند.

عرف افزود: تامین شرایط امن را از ما توقع دارند و از وزارت کشور به عنوان مسئول امنیت داخلی کشور توقع است که بتواند از اختیارات خود به درستی استفاده کند.
 
او ادامه داد: مطابق فرمایشات رهبر انقلاب باید در برخورد با حوادث و پدیده‌ها مواجهه فکری و ابتکاری و نه عکس العملی داشت، باید برای چند ماه آینده برنامه ریزی کرد و اقدامات ابتکاری انجام داد نه این که به انتظار حوادث بنشینیم و از روی ترس و سهل انگاری با حوادث مواجه شویم بلکه برخورد ما باید از روی تدبیر، احتیاط و دور اندیشی باشد.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: مواجهه با حوادث باید مبتنی بر کنترل احساسات باشد و باید بر اساس تدبیر و رعایت ضوابط و حدود شرعی و بهره گیری از تجربه‌ها عمل کرد و بدین منظور هر روز باید این بیانات و کلید واژه‌های رهبر معظم انقلاب در این خصوص پیش روی ما باشد.
 
عرف افزود:۱۰ دوره آموزشی برای موضوع انتخابات در کشور برگزار می‌شود که باید در انتها یک منشور حرفه‌ای از آن تدوین شود و در اختیار مجریان انتخابات قرار گیرد.

انتهای پیام// م. ن

برگزاری ۱۰ دوره آموزشی برای موضوع انتخابات در کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر