کد خبر: ۷۰۳۶۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
کد خبر : ۷۰۳۶۴۷۱

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان گفت: با اجرای طرح کدینگ کارت سوخت در استان تاکنون بیش از ۶۸ هزار کارت مهاجر در منطقه زاهدان شناسایی و از طرح خارج شده است.

بیش از ۶۸هزار کارت سوخت مهاجر در زاهدان از طرح کدینگ خارج شدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، غلام محمد احمدی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان  اظهار داشت: با شدت گرفتن ورود کارت‌های سوخت مهاجر به سیستان و بلوچستان در سال گذشته، امسال و افزایش مصرف سوخت که ناشی از قاچاق فرآورده‌های نفتی بود، طرح کدینگ کارت سوخت با هدف پیشگیری از ورود کارت‌های مهاجر در این استان اجرا شد.

او با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن اجرای این طرح گفت: با گذشت کمتر از ۲ ماه از آغاز اجرای طرح کدینگ تاکنون بیش از ۶۸ هزار کارت سوخت مهاجر در منطقه زاهدان شناسایی و از سوختگیری آن‌ها در جایگاه‌ها جلوگیری شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان افزود: کار بررسی و پایش کارت‌های سوخت مهاجر در منطقه ادامه دارد و تاکنون بطور میانگین روزانه بیش از هزار کارت مهاجر شناسایی و از طرح خارج شده است.

او  الزامی شدن استفاده از کارت سوخت خودرو را که از ۲۵ مرداد در تمامی جایگاه‌های کشور آغاز شده است را گامی موثر در راستای پیشگیری از مهاجرت کارت‌های سوخت به مناطق مرزی و جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی عنوان کرد.

احمدی بیان کرد: با اجرای طرح کدینگ در سیستان و بلوچستان فقط خودرو‌هایی که دارای شماره پلاک و یا آدرس استان باشند مجاز به سوختگیری در جایگاه‌های سوخت هستند و سایر خودرو‌ها از جمله خودرو‌های مهمان و خودرو‌های فاقد کارت در جایگاه‌های ویژه‌ای که به این منظور در نظر گرفته شده می‌توانند سوختگیری کنند.

شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان، یکی از مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با ۶۲ جایگاه عرضه سوخت، وظیفه تامین سوخت نواحی مرکزی (زاهدان)، زابل، خاش و سراوان در سیستان و بلوچستان را بر عهده دارد.

شهرستان‌های جنوبی استان شامل چابهار، کنارک، نیکشهر، سرباز، قصرقند، فنوج، بمپور و ایرانشهر تحت پوشش شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار هستند.

انتهای پیام/ع

شناسایی کارت های  سوخت مهاجر در سیستان وبلوچستان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر