کد خبر: ۷۰۳۷۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: برای ایام اربعین این استان آماده میزبانی ۱.۲ زائر می‌شود.

زوار اربعین از سه طریق ارتباطات ریلی، هوایی و زمینی به کرمانشاه می‌توانند سفر کنندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مهرداد سالاری پیش از ظهر امروز پنج شنبه در نشست ستاد اربعین استان کرمانشاه که با حضور اعضای کمیته زیرساخت ستاد اربعین کشور برگزار شد، اظهار داشت: زیرساخت‌های استان کرمانشاه برای اربعین نسبت به استان مجاور همچون ایلام بسیار بهتر است.

او افزود: از مسیر استان کرمانشاه حدود ۵۰۰ هزار نفر به مرز مهران راهی شدند و امسال برای حضور یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هدف گذاری شده است و لذا زیرساخت‌ها باید دو برابر ارتقا یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه با اشاره به بازدید از زیرساخت‌های موجود گفت: طرح جامع اربعین به مراحل خوبی رسیده و به دنبال ایجاد یک طرح منطقه‌ای هستیم تا برنامه ریزی مناسبی برای خدمت رسانی در مرز‌ها انجام دهیم.

سالاری با بیان اینکه زوار از سه طریق ارتباطات ریلی، هوایی و زمینی به کرمانشاه می‌توانند سفر کنند، ادامه داد: در حال حاضر فرودگاه کرمانشاه تجهیز شده و آماده است و قطار هم امسال داریم.

این مسئول بیان داشت: همچنین در برنامه تدارک دیده شده ۵ پارکینگ بزرگ با ظرفیت بالایی در قصرشیرین در نظر گرفته شده و برنامه ریزی لازم برای نقل و انتقال زوار انجام شده است.

او گفت: اردوگاه استراحت موقت در پارکینگ‌های فوق در نظر گرفته شده و ظرفیت اقامتی این منطقه باید دوبرابر افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه بیان داشت: همچنین نقاط کور شبکه‌های ارتباطی شناسایی شده و باید برطرف شود.

به گفته سالاری افزایش مجتمع‌های خدمات رفاهی بین شهری، کارخانه‌های یخ در مسیر، چهارخطه کردن بزرگراه کربلا، مجهز کردن کل مسیر به پایش تصویری و... از جمله دیگر اقدامات در دست اقدام است.

این مسئول با تصریح اینکه مرز خسروی این قابلیت را دارد که در هر دقیقه ۱۲۰ نفر از مرز خارج شوند، افزود: ۲۹ گیت در مرز خسروی داریم و در عراق هم همین تعداد وجود دارد.

سالاری همچنین تاکید کرد: استان‌های معین سال گذشته همکاری لازم و کافی را نداشتند، لازم است وزارت کشور دستور حضور فعال به داشته باشد.

 انتهای  پیام/ز

برای ایام اربعین  استان کرمانشاه  آماده میزبانی ۱.۲ زائر می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر