کد خبر: ۷۰۳۷۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد؛

سرهنگ دست خال از دستگیری سارقی خبر داد که با سرقت چند فقره چک از یک خانه در شرق تهران اقدام به خرید خودرو کرده بود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه قاسم دست خال رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت گفت: در اولین روز‌های بهمن ماه سال ۹۷ یکی از شهروندان ساکن لواسان با مراجعه به کلانتری ۱۶۶ اظهار داشت که از منزلش سرقت شده است.

خرید خودرو با چند فقره چک سرقتی + عکس

این مقام انتظامی عنوان داشت: با حضور مأموران کلانتری در محل بررسی‌های اولیه انجام و پرونده در اختیار کاراگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

او افزود: شاکی به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت دعوت شد و در تحقیقات اظهار داشت که غروب آخرین روز از دی ۹۷، از منزل خود واقع در لواسان، خارج شده و پس از انجام امور شخصی به منزل مراجعه کرده ناگهان فردی با صورت پوشیده از دیوار خانه اش به داخل پریده و با تهدید سلاح سرد دست و پای او را بسته و هفت فقره چک (چهار فقره چک امانتی دوستان شاکی و سه فقره چک متعلق به خود شاکی) و حدود یک میلیون تومان وجه نقد را سرقت و از منزل متواری شده است.

خرید خودرو با چند فقره چک سرقتی + عکس

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، بیان داشت: با توجه به این که شاکی شماره چک‌های مسروقه را در اختیار داشت با هماهنگی‌های صورت گرفته تعدادی از چک‌ها از سوی بانک مسدود شد، اما مشخص شد ۲ فقره از چک‌ها از سوی یک بانک در شهرستان بابل، وصول شده است.

سرهنگ دست خال تصریح کرد: در هماهنگی با مسئولان بانک مشخص شد چک‌ها از سوی فردی به نام "ابراهیم" وصول شده که این فرد در خیابان سراج تهران شناسایی و به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد که در تحقیقات انجام شده اظهار داشت چک‌ها را از فردی به نام "محمود" در قبال فروش برنج دریافت کرده و از مسروقه بودن آن‌ها اطلاعی ندارد.


بیشتر بخوانید: خریداری تجهیزات ایمنی با چک‌های سرقتی


او تصریح کرد: متعاقبا بنابر دستور مرجع قضایی محمد تحت تعقیب قرار گرفت و مدتی بعد شناسایی و به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد که او نیز در بررسی‌های صورت گرفته اظهار داشت چک‌ها را در قبال فروش یک دستگاه خودرو از فردی به نام "مهران" دریافت کرده و قرار شده که مابقی وجه خودرو را به صورت اقساط دریافت کند.

خرید خودرو با چند فقره چک سرقتی + عکس

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، در ادامه توضیح داد: با انجام اقدامات پلیسی، مهران در چهاردهمین روز مرداد امسال، در محدوده لواسان شناسایی و دستگیر شد که پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر سرقت اعتراف و اذعان داشت که با اطلاع از وجود چک و وجه نقد در منزل شاکی، اقدام به سرقت کرده است.

به این ترتیب، با اعتراف صریح متهم و تکمیل پرونده، متهم برای رسیدگی قضایی به جرمش، راهی دادسرا شد.

انتهای پیام/

سارق چک‌های بانکی دستگیر شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر