کد خبر: ۷۰۳۸۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
امام جمعه مشهد:

امام جمعه مشهدمقدس گفت:برجام را ۴ سال تجربه کردیم و اکنون نوبت اینستکس شده؛ اینستکس از برجام هم بدتر است.

تقوا مهمترین عامل سعادت دنیوی و اخروی انسان استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهدمقدس امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد؛ گفت: کلام ما در خطبه نخست برحسب فرموده مقام معظم رهبری تبیین مصادیق تقوا است.

او تصریح کرد: تقوا عامل سعادت است و این مسئله در دعای عرفه نیز عنوان شده است؛ اینکه در این دعا امام (ع) به درگاه خدا عرضه می‌دارد مرا به وسیله تقوا سعادتمند کن بیانگر این است که سعادت معلول تقوا است، اما از نظر فلاسفه گاه معلول مصداق علت قرار می‌گیرد.

آیت الله علم‌الهدی افزود: سعادت مصداق تقوا است برحسب اینکه گاهی معلول مصداق علت قرار می‌گیرد؛ اگر دنبال مصداقی در سرنوشت انسان باشیم مصداق تقوا در سرنوشت انسان، سعادت است.

امام جمعه مشهد گفت: قبلا اضطراب فقط در فضای حقیقی بود، اما امروز این دغدغه دو برابر شده و پدر و مادر نمی‌داند بر فرزندش در فضای مجازی چه می‌گذرد؛ اکنون فرزندان از ابتدای شب در خانه هستند، اما در برابر مانیتور نشسته و مشخص نیست کجا را سیر می‌کند.

آیت الله علم‌الهدی گفت: اضطراب‌ها آرامش را از پدر و مادر گرفته و لذت این زندگی خانوادگی را از میان برده است؛ خانواده را تلخ‌کام کرده، حل این مسئله کجاست و چطور می‌شود لذت خانوادگی را برای این خانواده تامین کرد؟ باید فرزندان و خانواده را در بستر تقوا بار آورد و تنها در این صورت است که از اضطراب و نگرانی رها می‌شویم. باید تقوا بر زندگی خانوادگی ما حاکم شود.

او در ادامه با اشاره به اینکه امشب شب میلاد مسعود امام هادی (ع) است افزود: این عید سعید را تبریک می‌گویم، فردا نیز ورود آزادگان به سرزمین میهن است که تابلو‌های شفاف ایثارگری و مقاومت هستند و امیدواریم که برکات این عزیزان در این موقعیت خاص گام دوم انقلاب در توسعه انقلاب مقدس اسلامی ما موثر باشد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: مسئله عظمت ولادت امام هادی (ع) به عنوان نور دیده امام هشتم (ع) که در حقیقت عید امروز و فردای ما تعلق خاصی به وجود اقدس امام رضا (ع) دارد؛ عامل کشف و شکست توطئه حکومت عباسی بود، با ولادت ایشان توطئه شیطانی مامون شکست خورد و شکست این توطئه اعلام شد.

آیت الله علم‌الهدی افزود: مامون گرایش شیعه را به آقازاده حضرت رضا (ع) دید و درصدد برآمد این امام به ظاهر کودک را در تیول قدرت خلافت قرار دهد و دستور داد امام جواد (ع) را به بغداد آوردند و با یک شگرد شیطانی امام را مورد تجلیل قرار داد و برای هضم امامت در خلافت دختر ۹ ساله خود را به نکاح امام جواد درآورد.

او ادامه داد:امام هادی (ع) و امام جواد (ع) امام امروز ما هستند؛ این‌ها ۱۲ قرن پیش بودند، اما سیره و روش و تعالیمشان امروز در حقیقت زنده کننده جریان زندگی دینی و اسلامی و ولایی ما مردم است، روش ائمه (ع) در مقابل دشمن چه بود؟ وقتی توطئه‌ای صورت می‌گرفت ائمه مشکل توطئه را به وسیله خود دشمن برطرف نمی‌کردند بلکه یک برنامه مستقلی را در درون جریان امامت و ولایت اجرا می‌کردند و دشمن را شکست می‌دادند.

آیت الله علم‌الهدی افزود: این روش را ما نیز امروز باید در زندگی سیاسی و اقتصادی رعایت کنیم، دشمن با تحریم اقتصادی درصدد سقوط انقلاب و نظام است و سفره ما را هدف گرفته است، در مسئله اقتصاد دو نظریه است؛ نظریه اول نظریه و اندیشه مقام معظم رهبری است که باید بنشیند، زیرا یک ملت بزرگ ۸۰ میلیونی با ثروت و فناوری هستید و یک اقتصاد مقاومتی خودکفایانه در زندگی برنامه‌ریزی کنید.

او تصریح کرد: این برنامه‌ریزی باید ما در شرایطی قرار دهد که در برابر توطئه دشمن آسیب‌پذیر نباشد، از بیش از چهار سال گذشته مقام معظم رهبری تیتر این برنامه یعنی اقتصاد مقاومتی را ارائه کرده و راهکار و مولفه و کیفیت اجرا و خصوصیات را نیز بیان کردند؛ مقابل این نظریه نظریه دوم است که برای برطرف کردن مشکل تحریم سراغ دشمن برویم و از طریق دشمن مشکل را برطرف کردیم.

آیت الله علم‌الهدی گفت: چهار سال این را تجربه کردیم و در برجام و قصه آن علاف شدیم و این قضیه از این طریق برطرف نشد و معقول هم نیست برطرف شود، زیرا دشمن برای براندازی ما توطئه دارد و نمی‌شود سراغ او رفت؛ ما رفتیم و نتیجه‌اش را نیز دیدیم و قضیه بدتر نیز شد اکنون برادران و خواهران این نظریه دوم است.

او ادامه داد:برجام را ۴ سال تجربه کردیم و اکنون نوبت اینستکس شده؛ برنامه‌ای که رئیس جمهور فرانسه ۱۰۰ دقیقه در موردش بحث می‌کند مشخص است برنامه کلاهبرداری است و برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست، در مسئله کاهش تعهدات برجامی ما در وضعیتی که شورای عالی امنیت ما تصویب کرد این‌ها آبرویشان در دنیا رفته، چون پیمان شکن بودند اگر این برنامه را ادامه دهیم خسارت ۴ سال برجام را نیز تامین می‌کنیم و هم اینکه دشمن بی‌آبرو شده است و هم مسئله انتخابات آمریکا که جریان ایده‌آل استکبار است شکست می‌خورد. مزدور بی‌جیره مواجب ترامپ ۱۰۰ دقیقه با رئیس جمهور ما حرف می‌زند و اینستکس را مطرح می‌کند. در مسئله برجام رهبری مسئله‌ای را مطرح کردند و عمل نشد.

آیت الله علم‌الهدی ادامه داد: رهبری فرمودند بگذارید هر مقدار آن‌ها در تعهدات عمل کردند عمل کنید، اما متاسفانه این کار نشد؛ از همان اول سانتریفیوژ را حلب پاره کردند و بتون ریختند و آب سنگین اراک را از بین بردند و آن‌ها به تعهدات عمل نکردند. این‌ها گفتند فناوری را برگردانید و غنی‌سازی ۲۰ درصد را صورت ندهید و سانتریفیوژ را جمع کرده و دنبال آب سنگین اراک نروید تا اینستکس اجرایی شود.


او تصریح کرد: اینستکس از برجام هم بدتر است اگر جوانبش را ببینیم نباید آن‌ها امروز و فردا کنند، مگر در همین اینستکس ۷ ماه ما را معطل نکردند. این‌ها در مقام عمل باز عمل نمی‌کنند و ما فقط باید فناوری خود را متوقف کنیم و بعد با یک توطئه شدیدتر به ما فشار بیاورند؛ اینجا گوش به فرمایش مقام معظم رهبری دهید، یک جا گوش ندادید و ضرر کردید. نسخه عملیاتی تمام مسائل ما را ائمه (ع) ارائه کرده‌اند و باید به آن‌ها تاسی کنیم.

انتهای پیام//ز.ی

 

خطبه‌های نماز جمعه مشهد ۲۵ مرداد ۹۸

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر