کد خبر: ۷۰۳۹۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
ریاحی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ریاحی گفت: در آینده ارز اختصاص یافته به صنعت دارو نیمایی می‌شود چراکه ارز دولتی کمترین فساد را در حوزه دارو ایجاد کرده است.

ارز نیمایی برای حوزه دارو با کمک بیمه‌ها مناسب است / ارز دولتی کمترین فساد را در حوزه دارو سازی به وجود آورده استناصر ریاحی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اختصاص ارز نیمایی یا دولتی به صنعت دارو سازی اظهار کرد: اکنون ارز اختصاص یافته برای تولید دارو یا واردات آن با  ارز ۴۲۰۰ تومانی است و قیمت تمام شده دارو نیز بر اساس همین ارز دولتی محاسبه می‌شود.

او ادامه داد: تصور می‌کنم که برای سال آینده ارز اختصاص یافته به صنعت دارو تبدیل به ارز نیمایی شود که این اتفاقی مبارک است.

ریاحی تاکید کرد: اگر بیمه‌ها به صنعت داروسازی کمک کنند اختصاص ارز نیمایی برای تولید و واردات دارو خوب بوده و بر خلاف تصور برخی‌ها اختصاص ارز دولتی به صنعت دارو باعث ایجاد فساد نشده است.

مدیر عامل شرکت دارو سازی افزود: کمترین فساد در ارز‌های دولتی مربوط به صنعت دارو سازی است، زیرا قیمت تمام شده دارو در دست وزارت بهداشت بوده و احتمال فساد در این حوزه بسیار کم است.


بیشتر بخوانید:درصد واردات دارو بیش از یک میلیارد دلار هزینه دارد


وی بیان کرد: با توان علمی دانشمندان ایرانی و تکنولوژی حال حاضر کشور می‌توانیم ۳ درصد دارو‌های وارداتی را در داخل کشور تولید کنیم و معتقدم که کشور در این خصوص با هیچ مشکل جدی روبرو نیست.

مدیر عامل شرکت دارو سازی یادآوری کرد: تولید برخی از دارو‌ها در ایران توجیه اقتصادی ندارد و به همین دلیل از انواع وارداتی آن بهره می‌گیریم.

انتهای پیام /

آخرین جزئیات از اختصاص ارز نیمایی به صنعت داروسازی کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر