کد خبر: ۷۰۴۰۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مدیر دفتر توسعه فناوری تجاری دانشگاه علم و صنعت گفت: پروژه‌های دارای ریسک فنی و اقتصادی بالایی در این دانشگاه حمایت می‌شوند.

پروژه‌های با ریسک بالا حمایت می‌شونداسماعیل خان‌میرزا مدیر دفتر توسعه فناوری تجاری و کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، بیان کرد: چند ماهی است که صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت با هدف تامین سرمایه‌های پروژ‌های خطر پذیر دانشجویان این دانشگاه تاسیس شده است.
 
مدیر دفتر توسعه فناوری تجاری و کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت افزود: پروژه‌های خطر پذیر از دسته پروژه‌هایی است که به طور معمول در سیستم بانکی کشور به عنوان پروژه‌های با ریسک فنی و اقتصادی پایین محسوب می‌شوند.
 
او تصریح کرد: وظایف این صندوق تامین سرمایه پروژه‌هایی است که در هنگام سرمایه گذاری دارای ریسک فنی و اقتصادی بالایی هستند، ولی این امید وجود دارد که در صورت موفقیت نتایج و دستاورد‌های بسیار درخشانی حاصل شود.
 

تنوع ابزار‌های کارآفرینی در دانشگاه ایجاد شده است

 
مدیر دفتر توسعه فناوری تجاری و کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشگاه‌ها معمولا مکانیزم‌های اجرایی و حقوقی که مورد نیاز برخی وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دولتی برای اجرای پروژه‌هایی است، نمی‌توانند مستقیم تامین کنند  یا وزارتخانه‌ها مایل نیستند که با دانشگاه‌ها با توجه به مجوز‌هایی که دارند کار کنند، دانشگاه بخشی از سهام شرکت سرمایه گذاری خصوصی را خریداری کرده تا بتواند با توجه به این شخصیت حقوقی در پروژه‌های ملی وارد شود.
 
او اظهار کرد: همچنین  این شرکت توانسته ظرفیت‌های فنی و دانشی دانشگاه را در قالب شرکت‌های زیر مجموعه این هلدینگ سرمایه گذاری تجمیع کرده و به کمک وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی برای رفع نیاز‌های ملی به کمک آن‌ها برود، این شرکت خصوصی بازوی کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت است.
 
خان‌میرزا تاکید کرد: دانشگاه علم و صنعت از طریق این شرکت خصوصی توانسته تنوع ابزار‌های کارآفرینی را در دانشگاه ایجاد کند.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر