کد خبر: ۷۰۴۰۹۳۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

رییس دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان بااشاره به حضور افراد خبره و پیشکسوت در این دانشگاه گفت: برای رشته‌ها و هنر‌های اصیلی که به فراموشی سپرده شده اند دنبال افراد خبره برای تدریس و آموزش هستیم.

استفاده از افراد خبره در دانشگاه جامع علمی کاربردیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محسن شمسی، رییس دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان گفت: در حال حاضر در کرمان ۶۴نفر خبره در رشته‌های مختلف به دانشجویان آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهند.

او با اشاره به اینکه در ۱۶مرکز فعال علمی کاربردی ۵مرکز نوآوری وجود دارد افزود: دانشجویان می‌توانند ایده‌های خود را به این مراکز ارائه دهند.

او بیان کرد: از ایده‌های خوب استقبال می کنیم در همین راستا مراکز نوآوری در مراکز علمی کاربردی در حال راه اندازی هستند و افرادی که ایده‌های نو دارند می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند که به صاحبان ایده‌ها برای گسترش و راه‌اندازی کسب و کار خود ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۴ درصد اعطاء می‌شود.

شمسی تصریح کرد: امیدواریم تا یک سال آینده هر دانشگاه یک مرکز نوآوری داشته باشد.

او گفت: دانشگاه به چهار حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات مدیریت، خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر تقسیم شده که باید به همه جنبه‌های آن پرداخته شود چراکه یک جامعه متوازن می‌تواند به پیشرفت برسد.

شمسی بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی براساس کارآفرینی و مهارت طراحی شده است تاعلم را به مهارت و شغل تبدیل کنند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی استان گفت: مشکل اصلی جامعه بیکاری و کمبود شغل است که خود زمینه خیلی از انحرافات ازجمله اعتیاد و. رافراهم می‌کند لذا اگر کسی هنر و مهارتی داشته باشد بیکار نمی‌ماند و از آسیب‌های اجتماعی دور است.

 شمسی افزود: در دانشگاه علمی کاربردی ۶۰درصد کارعملی ۴۰درصد تئوری است.

او تصریح کرد: آمار‌هایی خروجی فارغ التحصیلان این دانشگاه نشان می‌دهد که ۳۹ درصد از دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی در رشته تحصیلی خود مشغول به کار شده‌اند.
انتهای پیام/ح

نخبگان در دانشگاه جامع علمی کاربردی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر