کد خبر: ۷۰۴۱۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: با وجود تلاش‌های دشمنان برای دور کردن جوانان از مقاومت، پایبندی و تعهد آن‌ها به مقاومت بیشتر شده است.

مقام حزب الله: حمایت جوانان لبنانی از محور مقاومت روز به روز افزایش می‌یابدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی النشره لبنان، شیخ «علی دعموش» نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تصریح کرد: با وجود تلاش‌های دشمنان برای دور کردن جوانان از مقاومت، پایبندی و تعهد آن‌ها به مقاومت بویژه بعد از پیروزی در جنگ سی و سه روزه بیشتر شده و دشمن پس از شکست در جنگ نظامی، امنیتی و سیاسی به حربه تحریم‌ها و تنگ‌تر کردن عرصه بر حزب الله متوسل شده است.

 نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به اینکه دشمن (آمریکا و رژیم صهیونیستی) در جنگ‌های نظامی، امنیتی و سیاسی خود علیه مقاومت شکست خورده و نتوانسته است مقاومت را در دام اقدامات تحریک آمیز بیندازد و چهره آن را بدنام کند، تاکید کرد: دشمن به خاطر ناکامی در در دور کردن مردم و جوانان از حزب الله، به شیوه تحریم‌ها و اعمال فشار بر طرفداران و حامیان مقاومت و مبارزه با حزب الله از طریق اقتصادی و مالی متوسل شد.

او در مراسم جشن تجلیل و گرامیداشت از دانشجویان موفق لبنانی که در حسینیه «البلده» برگزار شد، گفت: با هوشیاری مردم لبنان بویژه جوانان و صبر، پایداری و اعتقاد و اعتماد آن‌ها به مقاومت، شیوه دشمنان برای اعمال فشار بر مقاومت و به هراس انداختن مردم و دور کردن آن‌ها از مقاومت شکست خورد.

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان اظهار کرد: به رغم تلاش‌های دشمنان برای دور کردن جوانان از مقاومت، پایبندی و تعهد آن‌ها به مقاومت بیشتر شده است بگونه‌ای که جوانان لبنان پس از پیروزی مقاومت بر رژیم صهیونیستی در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ به سمت مقاومت سرازیر شدند و در سطح مردمی و از لحاظ تعداد بیشترین و قویترین حضور را دارند.

او افزود: امروز پس از گذشت سیزده سال از تجاوز رژیم صهیونیستی، تحریم ها، محاصره، فشار سیاسی، رسانه‌ای، مالی و هزینه کردن صد‌ها میلیون دلار برای منصرف کردن جوانان از مقاومت، مقاومت روز به روز قدرتمندتر می‌شود و حضور سیاسی و مردمی آن پررنگ‌تر شده است از همین رو تحریم‌ها نتوانسته است ساکنان و جوانان لبنان را از حمایت مقاومت و پایبندی به گزینه‌های آن بازدارند.

شیخ علی دعموش گفت: اسرائیل و آمریکا در محقق کردن هرگونه دستاوردی در مقابله با مقاومت در لبنان ناامید و سرخورده شده‌اند از همین رو جامعه لبنان جامعه مناسبی برای تحقق دستاورد‌های آمریکا به ضرر مقاومت نیست. لبنان عرصه و جایگاهی برای در آغوش گرفتن مقاومت در عرصه‌های سیاسی، مردمی و رسمی است، زیرا مقاومت اخلاص و صداقت و علاقه میهنی خود و دفاع از لبنان و مردم این کشور را ثابت کرده است.

او در پایان افزود: اینگونه اقدامات برای هدف قرار دادن مقاومت و محیط مقاومت و جامعه آن غیر از تقویت، استحکام و پایداری مردم، جوانان، نسل‌های ما و حفظ دستاورد‌های مقاومت و پیروز‌های آن چیزی به دنبال نداشته است از همین رو پایبندی به مقاومت به عنوان یک عنصر قدرت اصلی در لبنان علاوه بر دیگر مولفه‌های قدرتی که لبنان در چارچوب مثلث طلایی ارتش، مردم و مقاومت در اختیار دارد، پایبندی به مقاومت را بیش از هر زمان دیگری بیشتر کرده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر