کد خبر: ۷۰۴۱۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
کد خبر : ۷۰۴۱۳۱۳

افشای راز هولناک زنی که با سیانور جانِ عزیزانش را گرفت

زن ۳۸ ساله‌ای که به اتهام چند فقره قتل با سیانور، تحت تعقیب پلیس بود با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد دستگیر شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  زن ۳۸ ساله‌ای که به اتهام چند فقره قتل با سیانور، تحت تعقیب پلیس بود با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در حالی دستگیر شد که یک کپسول حاوی سیانور نیز در دست داشت!

با دستگیری زن خطرناک در فرودگاه راز قتل‌های سیانوری فاش شد

فرمانده انتظامی خراسان رضوی عصر روز گذشته در تشریح ماجرای قتل‌های سیانوری و در گفت وگویی اختصاصی به خراسان گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی از طریق کد‌های امنیتی و دورنگار ارسالی از استان همدان به اطلاعاتی رسیدند که نشان می‌داد زن جوانی به اتهام قتل یک مرد و دو زن (یکی از قربانیان باردار بود) تحت تعقیب قرار دارد و بررسی‌ها بیانگر آن است که متهم فراری به مشهد گریخته است.

سردار محمدکاظم تقوی افزود: در پی دریافت این اطلاعات و با هماهنگی قضایی، بلافاصله گروه ویژه‌ای از کارآگاهان اداره جنایی با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی) و به فرماندهی سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) وارد عمل شدند و به رصد‌های اطلاعاتی پرداختند. مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی با اشاره به تبحر و تجربه کارآگاهان اداره جنایی در پیگیری تخصصی پرونده‌های جنایی تصریح کرد: طی چند دقیقه جلسه تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی به نتیجه رسید و گروه ورزیده کارآگاهان با در دست داشتن تصویر متهم خطرناک که از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی ملایر در اختیار آنان قرار گرفته بود، وی را در هسته مرکزی شهر ردزنی کردند.

سردار تقوی با اشاره به تعقیب لحظه به لحظه متهم فراری با استفاده از تجهیزات تخصصی پلیس در خیابان امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: بررسی‌های غیرمحسوس و مقدماتی حاکی از آن بود که متهم به قتل سه زن و مرد در ملایر، با تغییر چهره و هویت در حال تردد است بنابراین شیوه‌های عملیاتی در حالی تغییر کرد که اطلاعات دریافتی کارآگاهان نشان می‌داد وی قصد دارد به سمت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد حرکت کند!


بیشتر بخوانید: محاکمه زن معتادی که سر شوهرش را قطع و بدنش را تکه‌تکه کرد


میدان دار عرصه امنیت خراسان رضوی تاکید کرد: با به دست آمدن این اطلاعات بلافاصله، شاخه‌ای از عملیات به سوی فرودگاه مشهد کشیده شد و کارآگاهان با کسب مجوز‌های قضایی از قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد) عازم فرودگاه شدند و همه ورودی‌های تردد پروازی را زیرنظر گرفتند. وی اضافه کرد: این درحالی بود که بررسی‌های اطلاعاتی کارآگاهان ویژه اداره جنایی نشان می‌داد: «الهام» (متهم تحت تعقیب) هیچ گونه سابقه دریافت بلیت پرواز در سیستم فرودگاه ندارد بنابراین مشخص شد که وی با هویت جعلی و استفاده از اسناد جعلی اقدام به تهیه بلیت کرده است.»

سردار محمد کاظم تقوی ادامه داد: خطرناک بودن این متهم، کارآگاهان را بر آن داشت تا با رعایت همه جوانب امنیتی وارد عمل شوند و در پوشش‌های مختلف اطلاعاتی وی را مجبور کنند تا در محوطه کمین نیرو‌های ویژه قرار گیرد. وی گفت: با عبور این زن جوان از ورودی‌های فرودگاه، عملیات دستگیری وی به پای پرواز مشهد- تهران کشیده شد چرا که این زن جوان با اسناد هویتی یکی از دوستانش به تهیه بلیت مشهد – تهران اقدام کرده بود. این مقام انتظامی با اشاره به حضور بانوان پلیس بخش جنایی در این عملیات هماهنگ تصریح کرد: وقتی متهم وارد حلقه محاصره شد ناگهان نیرو‌های ویژه پلیس را در چهار طرف خود دید و ناباورانه دستانش را کنار هم قرار داد.

سردار سرتیپ دوم محمدکاظم تقوی افزود: بلافاصله حلقه‌های قانون در حالی بر دستان این زن خطرناک گره خورد که وی نتوانست از کپسول سیانور همراهش استفاده کند و مات و مبهوت به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی هدایت شد. وی همچنین با اشاره به کشف کپسول سیانور از دست متهم، در ادامه این گفتگو گفت: بررسی‌های اولیه کارآگاهان با نظارت سرهنگ جواد شفیع زاده (سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی) بیانگر آن بود که «الهام» متهم ۳۸ ساله، در تاریخ ۹۸.۴.۳۰ همسر، زن برادرش که جنینی هشت ماهه را باردار بود و یکی از دوستانش را با خوراندن قرص سیانور در ملایر به قتل رسانده و سپس به مشهد گریخته است که تحقیقات بیشتر در این باره از سوی گروه زبده کارآگاهان اداره جنایی ادامه دارد.

گزارش ها حاکی است: در همین حال «الهام-ق» متهم خطرناک این پرونده جنایی که با دستورات ویژه قاضی احمدی نژاد (قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) در چنگ پلیس گرفتار شد در گفت وگویی کوتاه به خبرنگار گفت: حدود ۱۵ روز قبل از مرگ شوهر، زن برادرم و دوستم که با سیانور کشته شدند، فرزند یک ساله ام به شدت بیمار شد و قصد داشتم او را به بیمارستان ببرم، اما مادرشوهرم مدعی بود که برای هر بیماری فرزند را به بیمارستان نمی‌کشانند! او می‌گفت: مگر در قدیم بچه‌های ما مریض نمی‌شدند! برای هر بیماری ساده که نباید به مرکز درمانی رفت! شوهرم نیز فقط به حرف مادرش گوش می‌داد تا این که بالاخره فرزندم را به همان بیمارستانی بردم که زن برادرم در آن جا پرستار بود! بعد از مداوای اولیه او را به خانه بازگرداندم، ولی باز هم حالش وخیم شد. وقتی دوباره تلاش کردم فرزندم را به بیمارستان برسانم، او در بین راه و در آغوش خودم جان سپرد! متهم پرونده قتل‌های سیانوری ادامه داد: از آن روز به بعد من و همسرم و زن برادرم دچار عذاب وجدان شدیم و تصمیم به خودکشی گرفتیم.

این زن مدعی شد: من هم با اتوبوس به تهران رفتم و از خیابان ناصرخسرو چهار عدد کپسول حاوی سیانور خریدم و به ملایر بازگشتم. شوهرم و زن برادرم قرص‌ها را خوردند، اما من ترسیدم و جرئت نکردم آن را بخورم! در همین حال دوستم نیز به خانه ما آمد و اشتباهی کپسول حاوی سیانور را از روی اپن آشپزخانه برداشت و خورد؟! بعد از آن هم من به مشهد فرار کردم که دستگیر شدم! گزارش ها حاکی است، بررسی‌های پلیسی و قضایی درباره ادعا‌های متهم به قتل سه نفر و یک جنین هشت ماهه همچنان در مشهد ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

انتهای پیام/

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ح.الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
خدا عاقبت همه مردمو بخیر بگذرونه. عجب آدمهایی پیدا میشن. البته اگه بشه اسمشو بزارن آدم.
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر