کد خبر: ۷۰۴۲۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
جهانگیری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: برخی همواره سعی دارند که طرح تحول نظام سلامت را یک پروژه شکست خورده در کشور جلوه دهند.

برخی‌ می‌خواهند طرح تحول را شکست خورده جلوه دهندبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از افراد معتقدند که با اجرای طرح تحول نظام سلامت  بدهی‌های انباشته به جامعه پزشکی و سازمان‌های ذیربط افزایش پیدا کرده است و واژه ورشکستگی طرح تحول نظام سلامت  را در فضای مجازی به کار برده‌اند و این در حالی است که در برنامه‌های توسعه‌ای کشور اجرای این طرح مورد توجه قرار بود.

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: اجرای این طرح  یک  الزام قانونی بود و باید خیلی از زودتر، در حوزه سلامت کشور اجرا می‌شد.

او ادامه داد: یکی از اهداف اصلی طرح تحول نظام سلامت کاهش پرداختی از جیب مردم هنگام بستری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بوده  که خوشبختانه به خوبی این امر محقق شده است.

جهانگیری تاکید کرد: در دوران قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی حداقل ۳۷ درصد از هزینه‌ها را خودشان پرداخت می‌کردند، اما امروزه با اجرای طرح تحول نظام سلامت در حدود ۱۰ درصد از هزینه‌ها به وسیله مردم پرداخت می‌شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: معتقدم که طرح تحول نظام سلامت دچار ورشکستگی نشده است و پس از اجرای این طرح برخی از خدمات بهداشتی و درمانی تحت پوشش بیمه قرار گرفته و میزان دسترسی مردم به مراکز درمانی و خدمات حوزه سلامت افزایش پیدا کرده است.


بیشتر بخوانید:سازمان نظام پزشکی سخت‌گیرتر از دادسرا‌ها شکایت مردم را رسیدگی می‌کند


او بیان کرد: پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت فرانشیز واقعی تر پرداخت می‌شود و با اینکه هزینه‌های حوزه سلامت پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت افزایش پیدا کرده است اما باید این کار با اختصاص بودجه استمرار پیدا کند تا حوزه بهداشت و درمان سلامت کشور به دوران قبل از طرح تحول نظام سلامت بر نگردد.

افزایش دسترسی مردم به خدمات و پرداخت واقعی فرانشیز

جهانگیری با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت شکست نخورده است بلکه نیازمند برخی بازسازی‌هاست، گفت: برخی از افراد تمایل زیادی به این دارند که طرح تحول را شکست خورده جلوه دهند و اعلام می‌کنم که اجرای طرح تحول نظام سلامت به نوعی عمل به قانون محسوب می‌شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: اگر معتقدیم که دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی باید افزایش پیدا کند و فرانشیز خدمات به درستی پرداخت شود باید بودجه مناسب را به طرح تحول نظام سلامت اختصاص دهیم تا کارها و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در سطح خوب به مردم ارائه شود.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر