کد خبر: ۷۰۴۳۳۸۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
مدیرکل گمرک سمنان خبر داد؛

علی سعدالدین گفت: درآمد گمرک استان سمنان از صادرات طی شش سال گذشته بیش از یک هزار و ۳۲۹ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، علی سعدالدین مدیرکل گمرک سمنان گفت: درآمد گمرک استان سمنان از صادرات از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از یک هزار و ۳۲۹ میلیارد ریال است.

او با اشاره به افزایش ۱۱۶ درصدی ارزش کالا‌های صادراتی استان سمنان در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید، افزود: در این مدت، ۲ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۲۰۴ تن کالا به ارزش بیش از ۹۸۹ هزار و ۵۰۵ میلیارد دلار از گمرک استان سمنان صادر شد.

مدیرکل گمرک استان سمنان ادامه داد: کالا‌های صادراتی از گمرک این استان در مدت فعالیت ۶ ساله دولت تدبیر و امید نسبت به مدت مشابه در دوره قبل، از نظر وزنی ۷۸ درصد افزایش داشته است.

سعدالدین او با بیان اینکه ارزش دلاری کالا‌های وارداتی به سمنان در دولت تدبیر و امید ۳۳۳ هزار و ۱۳۲ میلیارد است، تصریح کرد: در این مدت ۱۴۴ هزار و ۷۹۸ تن کالا به گمرک این استان وارد شده است.

او خاطرنشان کرد: این کالا‌های وارداتی از نظر ارزش ۲۲ درصد و از نظر وزنی ۳۹ درصد در دولت تدبیر امید در مقایسه با مدت مشابه فعالیت دولت گذشته افزایش یافته است.

مدیرکل گمرک استان سمنان یادآور شد: ۴۵ کشور جهان مقصد کالا‌های صادراتی از گمرک سمنان شامل شمش سرب، هیدروکربن سبک، سودسوزآور، قاشق و چنگال یکبار مصرف، کولر آبی، کابل زمینی، پودر لباسشویی، کرک و پشم حلاجی شده، فروسیلسیوم، اجزا و قطعات فولادی، نمک معمولی و کربنات دی سدیم است.

با وجود تحریم‌های دشمنان علیه ایران، صادرت کالا از گمرک سمنان در بهار ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۹ درصد از نظر ارزش دلاری افزایش یافت.

انتهای پیام / م

صادرات کالای استان سمنان به ۴۵ کشور جهان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر