کد خبر: ۷۰۴۵۱۴۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳

طی هفته دولت ۹ طرح آب و خاک و دامپروری در شهرستان های انار و رفسنجان با هزینه کرد اعتبار ۷۴ میلیارد ریال که قریب ۴۶ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است و اشتغالزایی برای ۱۸۴ نفر، به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، بنا به اعلام روابط عمومی جهاد کشاورزی ، به مناسبت هفته دولت، ۹ طرح آب و خاک و دامپروری شامل چهارطرح آبیاری تحت فشار، یک طرح مرمت قنات، یک طرح کانال بتنی، یک استخر دو منظوره پرورش ماهی، یک واحد تولیدی کود آلی و یک واحد مرغداری با هزینه کرد اعتبار ۷۴ میلیارد ریال که قریب ۳۵۴۶ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، درشهرستان‌های انار و رفسنجان به بهره برداری می‌رسد.

همچنین با افتتاح طرح‌های آبیاری تحت فشار ۳۱۶ هکتار باغات شهرستان رفسنجان مجهز به سیستم نوین آبیاری می‌شوند و این طرح‌ها با هزینه کرد اعتباری بیش از ۴۷ میلیارد ریال که ۲۸ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، اجرا شده اند.

 در شهرستان رفسنجان  هم یک استخر ذخیره دو منظوره کشاورزی در سطح ۲ هزهر و ۵۰۰ مترمربع با هزینه کرد ۱۳ میلیارد ریال که ۱۰ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می‌رسد و این استخر ذخیره قابلیت پرورش ماهی را دارد.

از جمله طرح‌های صنایع تبدیلی که در این هفته به بهره برداری می‌رسد، یک واحد تولید کود آلی با ظرفیت ۸ هزار و ۵۰۰ تن سالانه و هزینه کرد ۸ میلیارد ریال که با افتتاح این طرح ۱۰ شغل بطور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

از دیگر طرح‌های افتتاحی آب و خاک، یک طرح مرمت قنات در شهرستان انار با هزینه کرد اعتبار کل ۴۰۰ میلیون ریال که ۳۶۰ میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است و یک باب کانال در شهرستان انار به طول ۶ کیلومتر با هزینه کرد اعتبار کل ۴ هزار و ۱۸۵ میلیون ریال که ۳ هزار و ۶۴۵ میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است دراین هفته به بهره برداری می‌رسند.

انتهای پیام/ی

طرح های هفته دولت در شهرستان های کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر