کد خبر: ۷۰۴۵۲۷۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان از افتتاح ۶۵۴ پروژه در هفته دولت ۹۸ با هزینه کرد حدود ۱۶۰۰۰ میلیارد تومان در سطح استان کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سیدمصطفی آیت اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و بهره برداری هفته دولت امسال در استان کرمان گفت: تاکنون ۶۵۴ پروژه در دو بخش دولتی و خصوصی، جهت افتتاح در هفته دولت سال جاری اعلام شده است.

او تعداد پروژه‌های دولتی قابل افتتاح در هفته دولت را ۴۸۱ مورد اعلام کرد و افزود: در مجموع ۵۳۱ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان اعتبار در این پروژه‌ها هزینه شده است.

آیت اللهی موسوی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ۳۴۲ پروژه، سازمان جهاد کشاورزی با ۴۳ پروژه، اداره کل ورزش و جوانان با ۱۶ پروژه، راه و شهرسازی استان و کمیته امداد امام خمینی (ره) با ۱۴ پروژه، اداره کل فرودگاه‌ها با ۱۲ پروژه و شرکت گاز با ۱۱ پروژه بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاحی را در این هفته دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: شرکت گاز استان با ۱۲۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، آب منطقه‌ای با ۶۵ میلیارد تومان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، آب و فاضلاب استان با ۵۱ میلیارد تومان، اداره کل راه و شهرسازی استان با ۴۱ میلیارد و ۳۶۲ میلیون تومان و سازمان جهاد کشاورزی استان با ۳۴ میلیارد تومان ۵ دستگاه اول با بیشترین اعتبار هزینه شده در پروژه‌های افتتاحی هستند.

آیت اللهی موسوی کرمان گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی در چهار بخش صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات و زیرساخت در مجموع ۱۷۳ طرح با حجم سرمایه گذاری ۱۵ هزار و ۶۷۵ میلیارد تومان آماده افتتاح است که این طرح‌ها ۳ هزار و ۳۷۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد نموده اند.

وی ادامه داد: در طرح‌های قابل افتتاح بخش خصوصی، حوزه صنعت و معدن با ۱۳ هزار و ۹۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در ۱۸ طرح و اشتغال مستقیم ۲ هزار و ۴۲۱ نفر بیشترین حجم سرمایه گذاری را داشته و حوزه کشاورزی با ۸۸ طرح و سرمایه گذاری ۱۲۵ میلیارد تومان و ۶۴۹ نفر اشتغال مستقیم، بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاحی را خواهند داشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان همچنین اشاره کرد که به رغم تنگنا‌های مالی به واسطه تحریم‌های ناجوانمردانه، در استان ۱۲۰ طرح جدید با اعتبار ۳۳۰ میلیارد تومان آغاز عملیات اجرائی آن‌ها از سوی دستگاه‌های اجرائی استان اعلام شده است.

انتهای پیام/ی

افتتاح طرح های هفته دولت در استان کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر