کد خبر: ۷۰۴۵۳۸۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
استاندارفارس:

استاندارفارس گفت: تاسیس کمیته امداد به منظور رفع محرومیت‌ها توسط امام راحل (ره) صورت گرفت و تاثیر شگرفی در توانمندسازی اقشار مستضعف و محروم داشته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در مراسم اهدای یک هزار جهیزیه به زوج‌های محروم و اهدای مسکن‌های محرومین و اعزام ۶۰۰ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد به مشهد مقدس که با عنوان فروغ ولایت با حضور رئیس کمیته امداد کشور برگزار شد، گفت: امام خمینی (ره) با توجه به آموزه‌های دینی و توجه قلبی به محرومین و مستضعفان تلاش کرد که خدمات ماندگاری به آنان ارائه کند و شجره طیبه کمیته امداد محصول فکر و اندیشه راسخ امام راحل (ره) است.

او با بیان این که نتایج عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) به گونه‌ای بوده است که امروز چشم امید محرومان به کمک‌های بی منت این نهاد است.

رحیمی با اشاره به این که تاسیس کمیته امداد پیام آور انفاق و ایثار و نیکوکاری در جامعه اسلامی است که با حفظ عزت و کرامت افراد صورت می‌گیرد، ادامه داد: خوشبختانه در کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس تلاش‌های قابل توجهی در زمینه اشتغالزایی و توانمند سازی افراد تحت پوشش، تامین جهیزیه و اطعام ایتام صورت گرفته است.

استاندار فارس با بیان این که امروز جامعه دچار تلاطم‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که موجب آسیب دیدن برخی از اقشار جامعه می‌شود، اظهار کرد: تلاش‌های کمیته امداد در تسکین آلام اقشار آسیب پذیر موثر است و امیدواریم که این رویه استمرار داشته باشد و شرایط زندگی مستضعفین هر روز بهتر از گذشته شود.

رحیمی با اشاره به این که دولت تدبیر و امید با توجه به رهنمود‌های مقام معظم رهبری تلاش کرده است که اعتبارات مورد نیاز نهاد‌های حمایتی را در بودجه سنواتی تامین کند، افزود: با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی بودجه کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در طول سال‌های اخیر افزایش چشمگیر داشته است؛ اما کاهش شکاف طبقاتی و رفع نیاز‌های محرومین نیازمند کار جهادی است که در دستور کار دولت و سایر قوا قرار دارد که بتوانیم خدمات مناسبی را در زمینه‌های آموزشی، بهداشتی، اشتغالزایی و ... به اقشار ضعیف ارائه کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس از ساخت و خرید تعداد قابل توجهی مسکن برای محرومین در این استان خبر داد و اظهارداشت: با تفاهم صورت گرفته تلاش می‌کنیم اراضی مورد نیاز به منظور تامین مسکن محرومین را فراهم کنیم.

او ساخت خانه‌های بهداشت روستایی و عشایری از جمله اقدامات موثر در زمینه تامین سلامتی اقشار محروم برشمرد و گفت: خوشبختانه خدمات ارائه شده به محرومین در کمیته امداد امام خمینی (ره) با حفظ عزت و کرامت افراد صورت گرفته است.

استاندارفارس افزود: با هماهنگی و همراهی مدیران استان تلاش می‌کنیم خدمات مناسب تری را به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه کنیم و در زمینه اشتغالزایی و افزایش درآمد این افراد همکاری‌هایی با کمیته امداد برای تامین تسهیلات بانکی به منظور خرید پنل‌های خورشیدی تولید برق صورت گرفته است.
انتهای پیام/م

مراسم اهدای ۱۰۰۰ جهیزیه به نیازمندان فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر