کد خبر: ۷۰۴۵۴۰۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲

۲ دانش آموز دختر ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز به مرحله کشوری بیستمین دوره جشنواره هنر‌های تجسمی شاخه فنی و حرفه‌ای در تبریز راه یافتند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، بیستمین دوره جشنواره هنر‌های تجسمی شاخه فنی و حرفه‌ای در تبریز با شرکت ۳۵۰ دانش آموز و هیئت همراه در مدت ۳ روز برگزار خواهد شد.

در پیوند با این موضوع و راهیابی ۲ دانش آموز دختر رشته نقاشی هنرستان فنی «مرضیه» به این مسابقه، راضیه حمیدی زاده مدیر این مدرسه اعلام کرد: نازنین کرمی و زینب علی نژاد دانش آموزان پایه ۱۱ و ۱۲ به ترتیب در رشته‌های نقاشی رنگ روغن و نقاشی آبرنگ در این مسابقات به رقابت می‌پردازند.

او با تصریح اینکه هر سال هنرستان دولتی مرضیه در ناحیه ۴ شیراز کسب عنوان کرده و دانش آموزان راهی بخش رقابتی شده اند، افزود: هنرستان‌های ناحیه ۴ و حتی شیراز دست کم هر سال ۲ تا ۳ نفر منتخب کشوری داشته است و به خاطر سطح علمی هنرجویان و هنرآموزان و مدرسان توانسته در جشنواره‌ها و مسابقه‌های فنی و هنری بدرخشد.

این مدیر مدرسه، با این حال منتخبان استانی مسابقه‌های دانش آموزی هنر‌های تجسمی را ۲۵ نفر اعلام کرد و گفت: هنرستان نمازی در رشته صنایع چوب منتخب کشوری و هنرستان مرضیه در رشته نقاشی بدین ترتیب راهی رقابت سراسری شد.

حمیدی زاده با اشاره به این که از سراسر فارس ۹ نفر راهی مرحله کشوری بیستمین دوره جشنواره هنر‌های تجسمی شاخه فنی و حرفه‌ای در تبریز می‌شوند، پیرامون اینکه آیا دانش آموزان افتخارآفرین این مسابقات در دوره‌های گذشته از سوی آموزش و پرورش فارس مورد تقدیر قرار گرفتند، اعلام کرد: یکی از مباحثی که دنبال می‌کنیم این است که چرا به این موضوع و افتخارآفرینی ملی این دانش آموزان اهمیتی داده نمی‌شود؟

او با بیان اینکه دانش آموزان ناحیه ۴ شیراز با حداقل امکانات راهی این مسابقات می‌شوند که به دلیل مشکلات مالی و کمبود توانایی پرداخت هزینه سفر را هم ندارند، ادامه داد: خودمان سعی می‌کنیم هر سال به مناسبت میلاد پیامبر اعظم (ص) یک جشن بزرگ بگیریم که قریب ۱۸۰ تا ۲۰۰ هنرجو را تشویق می‌کنیم و حتما جوایز خوبی به این نفرات می‌دهیم.

این در حالی است که به گفته مدیر هنرستان مرضیه، هر سال استان فارس در جشنواره هنر‌های تجسمی دستکم ۲۵ تا ۳۰ دانش آموز منتخب دارد.

او دانش آموزان هنرستان یادشده را از مناطق محروم شیراز عنوان کرد که توان مالی خانواده‌ها بسیار ضعیف است و در کنار این مشکلات، بعضا دارای معضلات خانوادگی می‌باشند، اما با این وجود دانش آموزان بسیار قدرتمند و قوی هستند و علیرغم کمترین بودجه و امکاناتی که دارند همیشه مقام‌های استانی و کشوری بالایی کسب می‌کنند.

منبع: مهر

انتهای پیام/چ

دانش آموزان شیرازی در رقابت تجسمی تبریز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر