کد خبر: ۷۰۴۵۴۲۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳

نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شیراز درحال برگزاری است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهدی رنجبر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس روز پنج‌شنبه اظهار کرد: نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم کودک و نوجوان از روز پنج‌شنبه ٣١ مردادماه به مدت ۵ روز در شیراز آغاز شد، این جشنواره هر روز با نمایش دو نوبت در شیراز درحال برگزاری است.

او ادامه داد: فعالیت کودکان و نوجوانان به عنوان داوران این جشنواره، از ویژگی‌های منحصر به فرد این دوره در شیراز است؛ این نخستین بار است که کودکان و نوجوانان به داوری فیلم‌های یک جشنواره می‌نشینند.

رنجبر افزود: برای آن که این کودکان و نوجوانان بتوانند فیلم‌ها را داوری کنند، کارگاه آموزشی داوری و نقد فیلم برای حدود ٤٠ کودک و نوجوان برگزار شده است.

او با اشاره به تغییر ذائقه کودکان و نوجوانان در عرصه فیلم و سینما بیان کرد: حوزه فیلم‌سازی باید برای ارتقای این قشر از جامعه اهتمام ویژه‌ای داشته باشد و با استفاده از کارشناسان اجتماعی و روانشناسان متخصص در زمینه کودکان و نوجوانان هم از دید محتوایی و هم از دید شکلی، فیلم‌های جذاب این مقطع سنی را تولید کند.

رنجبر تصریح کرد: سالن زرد مجموعه هنری شهر آفتاب شیراز که میزبانی این جشنواره را بر عهده دارد، فیلم‌هایی از ایران، مکزیک، فرانسه و لوکزامبورگ را پخش خواهد کرد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: کودکان و نوجوانان داور این دوره جشنواره بین‌المللی پس از آیین آغاز جشنواره به تماشای نخستین فیلم نشستند و سپس با راهنمایی حمیدرضا مؤمنی و صمد خدادوست از مربیان داوری فیلم کودکان و نوجوانان، نخستین داوری خود را به صورت مکتوب به مجریان جشنواره تحویل دادند.

شعار امسال سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان «رویای کودکان سیل زده را بسازیم» است. در همین راستا به استان‌های سیل زده و کودکان این استان توجه ویژه‌ای صورت می‌گیرد تا به نوعی همدلی و همراهی جامعه سینمایی با خانواده‌های سیل زده ابراز شود.

سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان از ۲۸ مردادماه در اصفهان آغاز شده است.

ناتهای پیام/چ

فیلم های جشنواره فیلم کودک و نوجوان در شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر