کد خبر: ۷۰۴۶۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹

رئیس اداره آب‌وفاضلاب روستایی پلدختر از آبرسانی با تانکر به ۱۸روستای این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مرتضی کاییدی  رئیس اداره آب‌وفاضلاب روستایی پلدختر

با اشاره به آبرسانی ۱۸روستای این شهرستان با تانکر گفت: با وجود خسارت بیش از ۶۵میلیارد تومانی سیل به تأسیسات آب روستایی پلدختر فقط ۵میلیارد تومان برای جبران خسارت در این بخش تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه به خطوط انتقال و تأسیسات آب شرب ۱۶۱ روستا در جریان سیلاب خسارت وارد شده‌است، اظهار داشت: بیش از ۶۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آب روستایی این شهرستان وارد شده‌است که از اعتبارات سیلاب فقط پنج میلیارد تومان برای جبران خسارت به پلدختر تخصیص داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی آبرسانی به روستای برآفتاب غزال لتوند، مله جک و مله کبود بخش معمولان به‌زودی شروع می‌شود، افزود: پیمانکار طرح مشخص شده و به‌زودی کار آبرسانی را شروع خواهد کرد.

رئیس اداره آب‌وفاضلاب روستایی پلدختر با بیان اینکه یک میلیارد تومان اعتبار برای این طرح آبرسانی مصوب شده، عنوان کرد: با اجرای آبرسانی به روستای برآفتاب غزال لتوند، مله جک و مله کبود بخش معمولان ۵۰ خانوار از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه آب تمام روستا‌هایی که خطوط انتقال آن‌ها از بین رفته‌بود به‌صورت موقت وصل شده، اما نیاز به اعتبار بیش‌تر جهت بازسازی اصولی خطوط انتقال آب شرب داریم، بیان کرد: مثل سال‌های گذشته ۱۸ روستای شهرستان پلدختر با تانکر سیار آبرسانی می‌شود.

کاییدی گفت: طرح  آبرسانی مجتمع کوثر که در سیلاب فرورین ماه دچار آسیب جدی شده‌بود به طول دو کیلومتر لوله فولادی ۳۰۰ میلی متر در بستر رودخانه با خرید مصالح وهزینه اجرای عملیات به مبلغ سه میلیارد تومان به نحو احسن در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا شد.

رئیس اداره آب‌وفاضلاب روستایی پلدختر خاطرنشان کرد: شرکت آبفار در حال انجام مناقصات برای آبرسانی پایدار به روستاهایی‌ست که در جریان سیلاب خطوط و تأسیسات آن‌ها دچار خسارت شده‌است.

انتهای پیام/م

۱۸ روستای سیل‌زده پلدختر با تانکر آبرسانی می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر