کد خبر: ۷۰۴۶۶۶۵
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
استاندار سمنان خبر داد؛

علیرضا آشناگر گفت: در بحث رفع موانع تولید، جزء استان‌های برتر کشور است که بهترین عملکرد‌ها را داشته امسال ۱۲۹ میلیارد تومان در بخش اشتغال روستایی جذب‌شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، علیرضا آشناگر استاندار سمنان در مراسم افتتاح هم‌زمان پروژه‌های شهرستان سمنان در هفته دولت بابیان اینکه استان سمنان در بحث رفع موانع تولید، جزء استان‌های برتر کشور است که بهترین عملکرد‌ها را داشته گفت: امسال شاهد هستیم که ۱۲۹ میلیارد تومان در بخش اشتغال روستایی جذب‌شده است همچنین در جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی استان نیز موفق بوده‌ایم.

او بابیان اینکه ایجاد امید در مردم به این صورت است که مردم بدانند دولت با تمام وجود و توان در حال انجام امور کشور و رفع مشکلات است، افزود: خوشبختانه اهداف آمریکا برای تحقیر ملت ایران مؤثر واقع نشده و این مهم ناشی از تدبیر و تلاش رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم و تلاش دولت است.

استاندار سمنان بابیان اینکه طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران و اجرای سد فینسک، از طرح‌های بسیار خوب و ابر پروژه‌های استان است که در دولت مطرح و بارأی بالای نمایندگان مجلس به تصویب رسید، تأکید کرد: این دو طرح از جمله اقدامات استان برای تأمین آب هستند.

آشناگر ابراز داشت: به علت موقعیت خوب و منابع موجود در آن ناگزیر به توسعه است، اما ما نیز باید محدودیت‌های توسعه را برطرف کنیم، افزود: یکی از محدودیت‌های جدی استان کمبود منابع آب و زیرساخت‌ها هستند از سوی دیگر، اما دولت تدبیر و امید بیشترین تلاش را برای رفع محدودیت‌های استان به انجام رسانده است.

نرخ رشد جمعیت استان سمنان ۲ برابر متوسط کشوری

استاندار سمنان گفت: نرخ رشد جمعیت در استان تقریباً دو برابر متوسط کشوری محاسبه‌شده که این نشان‌دهنده رشد و ظرفیت‌های خوب استان است و از سوی دیگر سمنان به دلیل کارکرد بالای کشوری و نقش مؤثر در اقتصاد ملی نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

آشناگر در ادامهاظهار داشت: باید همگی با اتحاد و بسیج تمام امکانات تلاش کنیم که استان را در مسیر درست توسعه قرار دهیم چراکه معتقدیم امروز توسعه همه‌جانبه، اولویت اول استان است و از سوی دیگر همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند، ورود به حاشیه‌ها و مجادلات برای توسعه استان مانند سمّ است.

او بابیان اینکه مسئولان باید ورود به حواشی و مجادلات را برای خود حرام کنند، تأکید کرد: خوشبختانه مدیران و مسئولان استان در رده مدیران خوب و موفق کشور هستند، بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده، این استان در شاخص جلب رضایتمندی مردم رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است که این مهم جای تبریک و قدردانی دارد.

انتهای پیام / م

انتقال آب از دریای خزر و سد فینسک ۲ راهکار تامین آب سمنان هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر