کد خبر: ۷۰۴۶۹۳۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

استاندار اصفهان گفت: مهم‌ترین چالش ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری عدم وجود ساختار متناسب با آن است البته مدیرت عالی استان از مشارکت بخش خصوصی در این خصوص استقبال می‌کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی استاندار اصفهان در جلسه ویژه علمی و فناوری در استانداری اصفهان اظهار داشت: بیش از ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر هستند و بیش از ۷ هزار نیروی کار در آن مشغول به کار هستند.

او ادامه داد: مهم‌ترین چالش ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری عدم وجود ساختار متناسب با آن است البته مدیرت عالی استان از مشارکت بخش خصوصی در این خصوص استقبال می‌کند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: قرار است شورای عالی منطقه ویژه علم و فناوری در وزارت علوم و تحقیقات و فناوری تشکیل شود تا در استان‌های مختلف کشور همچون اصفهان، یزد، خراسان رضوی، آذربایجان این منطقه ویژه تشکیل شود.

او با اشاره به اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی در اصفهان می‌تواند برای شکل‌دهی منطقه ویژه علم و فناوری را به بهترین شکل هماهنگی لازم را داشته باشد، اظهار داشت: دلیل این امر نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی است که در شهرک علمی و تحقیقاتی فراهم شده است.

رضایی خاطرنشان کرد: مقرر شد کمیته‌ای متشکل از رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی و چند کارشناس مربوطه با مسئولیت معاونت توسعه مدیریت و منابع استان تشکیل و مشکلات احصاء و به تهران منعکس شود.

سید حسن قاضی عسگر، معاون هماهنگی امور اقتصادی و استانداری اصفهان در این جلسه گفت: نقاط قوت شهرک‌های فناوری و علمی- تحقیقاتی را باید با تمام توان تقویت کرد.

او ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان باید شناسایی و به یکدیگر و نیز به شهرک علمی- تحقیقاتی متصل و مرتبط شوند که در این صورت منطقه‌های ویژه علم و فناوری خوبی خواهیم داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان تصریح کرد: ما در اصفهان و در امر جریان توسعه صنعتی خوب پیش رفته‌ایم، اما به شدت به جریان‌های توسعه سیستمی و یادگیری نیازمندیم.

قاضی عسگر نساجی و پوشاک را اولویت استان دانست و گفت: اصفهان باید در حوزه علم و فناوری در موضوعات حمل و نقل ریلی، گردشگری، کشت گلخانه‌ای، ساخت تجهیزات پزشکی، بایوتکنولوژی و شهر هوشمند نیز به فعالیت بیشتری بپردازد.

انتهای پیام/م

 

برگزاری جلسه ویژه علمی و فناوری در استانداری اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر