کد خبر: ۷۰۴۷۰۴۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
در ۴۰ روز گذشته؛

مدیر فاضلاب شرکت آبفای اهواز از سرقت بیش از یکهزار درب شبکه فاضلاب طی ۴۰ روز گذشته در این کلانشهر خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، افشین حاتمی مدیر فاضلاب شرکت آبفا اهواز گفت: سرقت حدود یک هزار و ۵۰۰ درب منهول شبکه فاضلاب اهواز در ۴۰ روز گذشته توسط تیم‌های عملیات و گشت پلیس آب گزارش شده است.

او افزود: در شبکه فاضلاب اهواز حدود ۵۲ هزار ورودی آدم رو به منهول وجود دارد که به واسطه درب و رینگ‌ها دسترسی به منهول‌ها برای رفع انسداد، بازدید و شست و شوی شبکه ایجاد می‌شود.

حاتمی تصریح کرد: تنها در یک شب حدود ۱۵۵ درب و رینگ فاضلاب در مناطق گلستان، کمپلو، زیتون کارگری و زیتون کارمندی در اهواز به سرقت رفته است.

این مقام مسئول اظهار داشت: سرقت درب و رینگ‌های فاضلاب سبب به خطر افتادن جان شهروندان می‌شود و باعث سقوط وسایل نقلیه و افراد در این منهول‌ها می‌شود؛ از سویی دیگر انسداد شبکه فاضلاب، سقوط نخاله‌های ساختمانی به منهول ها، افزایش احتمال پس زدگی فاضلاب را به دنبال دارد.

مدیر فاضلاب شرکت آبفای اهواز با اشاره به اینکه جنس درب و رینگ‌ها از چدن است بیان کرد: سارقان درب و رینگ‌ها را به کوره‌های ذوب منتقل می‌کنند و پس از تبدیل کردن آن‌ها به شمش به شرکت‌هایی مانند صنایع فولاد می‌فروشند.

افشین حاتمی ادامه دارد: در یک برهه زمانی به درب و رینگ‌های فاضلاب علاوه بر چدن، بتن نیز اضافه شد تا انگیزه سارقان برای سرقت این رینگ‌ها کم شود، اما این امر معضلات زیادی در زمان بهره برداری ایجاد می‌کرد.

او اظهار کرد: یکی دیگر از گزینه‌ها استفاده از درب‌های کامپوزیتی است که البته با شرایط آب و هوایی اهواز سازگار نیست، اما در صورت ادامه این روند چاره‌ای جز جایگزینی درب و رینگ‌های کامپوزیتی نداریم.

حاتمی بیان داشت: هزینه خرید هر درب و رینگ حدود ۶ میلیون ریال است که با استفاده از مصالح و نیز هزینه نصب به هشت میلیون ریال می‌رسد.

او اذعان داشت: شرکت آب و فاضلاب اهواز هیچ اهرمی برای مقابله با این سارقان ندارد و تنها می‌تواند این مساله را به مقامات انتظامی و قضایی گزارش دهد.

انتهای پیام/گ

سرقت درب‌های شبکه فاضلاب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر