کد خبر: ۷۰۴۷۵۱۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۳۰۳ مورد عملیات زنده گیری حیوانات در سطح شهر انجام شده است.

علی عسکری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۳۰۳ مورد زنده گیری حیوانات در سطح شهر انجام شده است که این حیوانات شامل روباه، سگ وگربه است.

او افزود: معمولا برای هر عملیات اکیپی ۳ نفر فرستاده می‌شود که امکان دارد در یک عملیات مثل نجات حیوانات از چاه نیاز به اکیپ‌ها و نفرات بیشتری برای انجام امداد و نجات وجود داشته باشد.

عسکری بیان کرد: برای جلوگیری از ورود حیوانات به محل سکونت باید در دهانه خروجی هواکش و انواع فن‌ها کلاهک و توری نصب شود همچنین برای درب و پنجره‌های ساختمان از توری استاندارد جهت جلوگیری از ورود حیوانات به داخل منازل استفاده شود.

عسکری همچنین برای جلوگیری از گیر کردن حیوانات در فضا‌های ساختمان‌ها توصیه کرد: مردم باید در ورودی کانال‌ها و داکت‌های ساختمان توری استاندارد نصب کنند و بازدید دوره‌ای و منظم از این محل‌ها برای جلوگیری از گیر افتادن حیوانات داشته باشند .

او همچنین نصب حفاظ مناسب روی ورودی ناودان‌ها بر روی پشت بام‌ها و همچنین مسدود کردن حفره‌های ستون‌های فلزی ساختمان‌ها از مسیر پشت بام و .. نیز اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان توصیه کرد: مردم در صورت رویت حیوانات در محل سکونت و یا گیر کردن آن‌ها در فضا‌های ساختمانی و شهری از هر گونه اقدام خود سرانه خودداری کنند و با شماره ۱۲۵ سازمان آتش نشانی تماس بگیرند.

انتهای پیام/ی

۳۰۳ مورد زنده گیری حیوانات در شهرکرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر