کد خبر: ۷۰۴۷۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶

رسانه‌های ژاپن اعلام کردند دولت این کشور مخالفت خود را با برگزاری تمرینات نظامی کره جنوبی در صخره‌های تحت مناقشه «لیانکورت» ابراز کرده است.

مخالفت ژاپن با برگزاری مانور‌های نظامی کره جنوبی در صخره‌های «لیانکورت»به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژاپن مخالفت خود را با برگزاری مانور‌های نظامی کره جنوبی در صخره‌های تحت مناقشه لیانکورت اعلام کرد.

خبرگزاری کیودو با استناد به منابع موجود در محافل دیپلماتیک گزارش داد دولت ژاپن اعتراض خود را نسبت به برگزاری مانور‌های نظامی در جزایر مورد مناقشه سئول و توکیو اعلام کرد. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی صبح یکشنبه گزارش داد نیرو‌های نظامی این کشور مانور‌های دو روزه‌ای را در صخره‌های لیانکورت برگزار کردند.

بنا به گزارش این خبرگزاری نیرو‌های زمینی، هوایی و دریایی کره جنوبی در این مانور‌ها حضور داشتند؛ با این حال اطلاعات بیشتری از جزئیات این مانور‌ها منتشر نشده است.

خبرگزاری کیودو به نقل از منابع اطلاعاتی خود نوشت: این مانور‌ها غیرقابل قبول است. جای تاسف دارد و ما به شدت خواستار لغو آن‌ها هستیم. اعتراض ژاپن به کره جنوبی در این خصوص از طریق کانال‌های دیپلماتیک اعلام شد و در این اعتراض توکیو تاکید کرد صخره‌های لیانکورت متعلق به این کشور است.

صخره‌های لیانکورت در کره جنوبی با نام دوکتو و در ژاپن تاکه شیما خوانده می‌شود و توکیو می‌گوید این صخره‌ها بخشی از استان تاکه شیما است. از سال ۱۹۵۴ این صخره‌ها به دست سئول اداره می‌شود. توکیو پیشنهاد کرده که کره جنوبی باید این موضوع را در دیوان بین المللی دادگستری دنبال کند. با این حال سئول معتقد است مناقشه بر سر این منطقه وجود ندارد و آن‌ها را از نظر تاریخی، جغرافیایی و قانونی جزء قلمرو خود می‌داند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر