کد خبر: ۷۰۴۸۰۵۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس خبر داد؛

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: در هفته دولت شش پروژه شامل افتتاح، کلنگ زنی و بازگشایی کتابخانه‌های عمومی با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در استان انجام می‌شود.

افتتاح ۴ پروژه و کلنگ زنی یک کتابخانه عمومی در هفته دولتبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، روح الله منوچهری ضمن تبریک هفته دولت به پروژه‌های کتابخانه‌ای استان در این ایام اشاره و عنوان کرد: در هفته دولت سال جاری شش پروژه کتابخانه‌ای شامل چهار افتتاح کتابخانه، کلنگ زنی ساختمان یک کتابخانه عمومی و بازگشایی یک کتابخانه در استان فارس انجام می‌شود.

او با تصریح اینکه چهار کتابخانه عمومی با زیربنای مجموع ۱۱۳۵ متر در لارستان به بهره برداری می‌رسد، گفت: کتابخانه عمومی ویژه کودک و نوجوان «ام الخیر» شهر اوز، کتابخانه عمومی «مهددانش» روستای حسین آباد و کتابخانه عمومی «صحبت» روستای نجف آباد که هر سه خیرساز است به همراه ساختمان جدید کتابخانه عمومی «آیت الله حقانی» شهر بیرم لارستان پروژه‌های افتتاح کتابخانه عمومی در استان است.

منوچهری اضافه کرد: این چهار پروژه در سومین روز هفته دولت با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری فارس و دیگر مسئولان استانی و شهرستان لارستان به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ادامه از کلنگ زنی ساختمان کتابخانه عمومی «شهید محمد اسلامی نسب» روستای لایزنگان داراب نیز خبر داد و گفت: کتابخانه عمومی روستای دوستدار کتاب لایزنگان در سال ۱۳۹۴ افتتاح شد که با توجه به نیاز این کتابخانه به ساختمان استاندارد، پروژه ساختمان کتابخانه به صورت خیرساز در متراژ ۲۲۰ متر در هفته دولت کلنگ زنی می‌شود.

او بازگشایی کتابخانه عمومی ولیعصر (عج) مرودشت را دیگر پروژه این مجموعه در هفته دولت دانست و گفت: تعمیرات کتابخانه عمومی ولیعصر (عج) مرودشت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال انجام شده و این کتابخانه پس از تعطیلی برای انجام تعمیرات، در این هفته بازگشایی می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ادامه ایجاد کتابخانه در شهر‌های فاقد کتابخانه و به سازی و تجهیز کتابخانه‌های موجود را اولویت مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان دانست و گفت: در این راستا تا پایان سال چندین کتابخانه عمومی دیگر نیز در استان، افتتاح، راه اندازی، کلنگ زنی و تعمیر و بازگشایی خواهد شد.
انتهای پیام/م 

افتتاح شش پروژه در حوزه کتابخانه  در فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر