کد خبر: ۷۰۴۸۴۸۸
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از ثبت بیش از ۳۱ میلیون تردد در محور‌های مواصلاتی استان در مرداد ماه خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، علی برجعلیزاده سرپرست اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۶۱ سامانه تردد شمار برخط در محور‌های مواصلاتی استان، تردد ۳۱ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۴۸ وسیله نقلیه در مردادماه ثبت شده است.

به گفته برجعلیزاده، از این تعداد ۲۵ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۴۳۵ تردد معادل ۸۱ درصد مربوط به آزادراه‌ها بوده است.

او افزود: همچنین از مجموع تردد‌های ثبت شده، ۴ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۷۶۶ تردد معادل ۱۳ و چهار دهم درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: محور تاکستان – ضیاآباد و بالعکس با ۱۱۴ هزار و ۱۲۹ وسیله (معادل ۳۸.۵ درصد)، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

برجعلیزاده افزود: متوسط نرخ جریان ترافیک (تعداد کل خودرو‌هایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند) در سطح کل راه‌های مواصلاتی استان معادل ۷۱۰ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

به گفته او، بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در مرداد ماه، مربوط به آزاد راه کرج - قزوین با ۲ هزار و ۷۸۸ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

 برجعلیزاده متوسط سرعت تردد درآزادراه‌ها را ۸۸ و متوسط سرعت در سایر محور‌های استان را ۷۴ کیلومتر در ساعت بیان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این ماه ۱۰۸ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه رشت - قزوین بوده است.

او گفت: در ماه گذشته ۲۸.۲ درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: بیشترین تخلف رعایت نکردن فاصله طولی هم مربوط به آزاد راه قزوین - کرج با ۹۶۳ هزار و ۷۷۰ وسیله نقلیه (معادل ۵۲ درصد) بوده است.

انتهای پیام/ک

 ۸۱ درصد از ترددها ی قزوین مربوط به آزادراه‌ها بوده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر