کد خبر: ۷۰۵۴۲۴۷
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
امام جمعه قزوین:

امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: پیروان حقیقی امام حسین (ع) در مقابل ظلم و غارت بیت‌المال سکوت نمی‌کنند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های این هفته گفت: کسانی که می‌خواهند پیرو امام حسین (ع) باشند نباید در مقابل غارت بیت المال، خلاف ها، ظلم‌ها و فاصله بین بندگان و محرومان و زیاده خواهان سکوت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: نباید اجازه داد برخی در میان پول و ثروتی که با ظلم و ستم جمع کرده اند بمیرند و برخی از محرومان و مظلومان در فقر و سختی زندگی خود را سپری کنند.

او اضافه کرد: سیدالشهداء در کلام خود تأکید کردند که من تصمیم گرفته ام به سیره جدم رسول خدا و پدرم امیرالمؤمنین عمل کنم و من این رسالت را در پیش گرفته ام.

نماینده، ولی فقیه در استان قزوین در ادامه به در پیش بودن هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد وگفت: هرکس که می‌گوید امر به معروف و نهی از منکر به چه معناست؛ با مراجعه به سیره اباعبدالله و حماسه حسینی می‌تواند این حقیقت را دریابد؛ بنابراین امر به معروف و نهی از منکر یعنی "هیئات من الذله"؛ یعنی با هر یزیدی در هر زمانه‌ای بیعت نکردن.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی با اشاره به واقعه عاشورا گفت: امام حسین (ع) به واسطه شناختی که از جبهه کفر و یزید داشت در وصیت نامه خود شهادت به وحدانیت خدای متعال و نبوت رسول اکرم و حقانیت قرآن و قیامت دادند.

نماینده، ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: سیدالشهدا در ادامه سخنان خودشان در وصیت نامه‌ای که نوشته بودند فرمودند من برای مقام، قدرت، دنیا و فساد قیام نکردم بلکه برای اصلاح امت جدم قیام کردم، من تصمیم گرفتم که امر به معروف و نهی از منکر کنم، یعنی فسادی که بنی امیه در دین خدا و اسلام ایجاد کرده بود و انحرافی که دنیاطلبان و کاخ نشینان و زورگویان و ظالمان ایجاد کرده بودند زمینه قیام حضرت شد.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: مبارزه با یزید و برقراری حکومت الهی و دعوت مردم به دین خدا، برچیدن حکومت بنی امیه، یعنی امر به معروف و نهی از منکر و قیام امام حسین (ع) به ما می‌آموزد که امروز اگر با اسرائیل و آمریکا و ظلم و استکبار جهانی مبارزه کنید یعنی در مسیر امر به معروف و نهی از منکر قرار دارید، نه اینکه بنشینید مذاکره کنید و به دشمن چراغ سبز نشان دهید و به آن‌ها روی خوش نشان دهید و تحویلشان بگیرید این رویه یعنی افتادن به دام شیاطین. یعنی مقابل سیدالشهدا قرار گرفتن یعنی یزید و یزیدیان را در طول تاریخ تقویت کردن.

او ادامه داد: امام می‌فرماید من تصمیم گرفته ام که امر به معروف و نهی از منکر کنم. گاهی عده‌ای می‌گویند ما نمی‌دانیم راهکار این واجب‌های الهی چیست؟ اما نگاهی به سیره امام حسین (ع) راه امر به معروف و نهی از منکر را به ما نشان داد و پس از اینکه در وصیت نامه خودشان فرمودند هدفشان از قیام چیست در مسیر عمل نیز تفسیر اجرای این دو واجب الهی را به ما نشان دادند.

امام جمعه قز وین گفت: حضرت نفرمودند من با یزید بیعت نمی‌کنم، بلکه فرمودند مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند و این نسخه حضرت، تا قیام قیامت برای هر کسی که سنخیتی با ایشان دارد قابل استفاده است و همه کسانی که از نسخه حضرت می‌خواهند پیروی کنند باید هر جا ظلم، فساد و نا برابری می‌بینند، در مقابل آن ایستادگی کنند.

خطیب جمعه قزوین به سالروز انفجار دفتر نخست وزیری اشاره کرد و یادآور شد: این انفجار باعث شد تا رییس جمهور مکتبی و متدین و نخست وزیر مذهبی و متدین به شهادت برسند و این دو بزرگوار بنایشان بر این بود که دولت کریمه را بنیانگذاری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی ادامه داد: امسال توفیق پیدا کردیم بازدیدی از منزل شهید رجایی داشته باشیم که به موزه تبدیل شده است، دیدن خانه ایشان تأثیر بسیار زیادی بر انسان می‌گذارد چرا که یک رییس جمهور در خانه‌ای زندگی می‌کرده است که ساده و فقیرانه و از سطح متوسط هم پایین‌تر بوده است.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: دولت کریمه می‌خواهد که کرامت همه انسان‌ها حفظ شود و اگر فقیری به خانه شهید رجایی برود، سرش را بلند می‌کند چرا که می‌بیند او نیز سبک زندگی فقیرانه‌ای را در پیش گرفته بودند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به هفته دولت گفت: آرزوی شیعه در طول تاریخ این بوده که دولت کریمه برقرار شود انبیای الهی و پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) و سیدالشهدا (ع) پیشتاز برپایی دولت کریمه بودند و ما نیز منتظر هستیم که امام زمان (عج) برای برپایی دولت کریمه ظهور کنند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: در دولت کریمه هرکس که مسلمان‌تر است عزیزتر خواهد بود و هرکس رو به نفاق دارد در دولت کریمه امام زمان (عج) جایی ندارد.

وی ادامه داد: روز مبارزه با تروریسم همزمان با سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر نامگذاری شده و قصه تروریسم شبیه دزدی است که فرار می‌کرد و زمانی که مردم او را تعقیب می‌کردند و می‌گفتند دزد را بگیرید خود دزد هم فریاد می‌زد، دزد را بگیرید!

امام جمعه قزوین افزود: سردمداران تروریسم دولتی و کسانی که داعش را به جان ملت‌های مسلمان انداختند به معنای واقعی تروریسم را در دنیا تقویت و تجهیز می‌کنند، اما شعار مبارزه با تروریسم سر می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی گفت: امروز برخی از خودی‌ها با وجود پیشینه عملکرد جنایتکاران و تروریست‌ها می‌گویند باید با این افراد مذاکره کنیم و سر میز گفتگو با این افراد بنشینیم، این نگاه جهالت یا نوکری دشمن است.

او افزود: کسی که گمان می‌کند با سردمداران کفر و نفاق و تروریسم دولتی و داعشی و کودک کشان در یمن می‌تواند مذاکره کند تا کارهایمان پیش رود این نگاه عین جهالت یا خیانت است.

انتهای پیام/ک

خطبله های نماز جمعه قزوین 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر