کد خبر: ۷۰۵۶۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
کد خبر : ۷۰۵۶۸۶۳

برنی سندرز در سخنرانی در جامعه اسلامی آمریکا شمالی از رویکرد دولت واشنگتن در قبال مسلمانان و نیز حمایت واشنگتن از ریاض در تجاوز یمن انتقاد کرد.

انتقاد سندرز از مواضع دولت ترامپ در قبال مسلمانانبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از میدیل ایست آی، سناتور برنی سندرز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا روز شنبه در جمع حدود ۶ هزار نفر در نشست «جامعه اسلامی آمریکای شمالی» به سخنرانی درباره موضوعات مختلف پرداخت.

او با انتقاد از سیاست‌های دولت فعلی آمریکا در قبال مسلمانان گفت که به ممنوعیت اعمال شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که خانواده‌ها را از بین برده، پایان می‌دهد. سناتور دموکرات گفت: اولین اقدامی که به عنوان رئیس جمهور انجام خواهم داد لغو ممنوعیت ورود مسلمانان است.

سندرز همچنین وقوع جرایم ناشی از نفرت و خشونت علیه جامعه مسلمانان را «تروریسم داخلی» نامید.

نامزد دموکرات‌ها در این نشست -که در هیوستون ایالت تگزاس برگزار شد- درباره تنش‌های اخیر در منطقه کشمیر، که به دنبال لغو خودمختاری این منطقه از سوی دولت هند آغاز شد، درباره اوضاع پیش آمده در این منطقه ابراز نگرانی کرد. سناتور ایالت ورمونت گفت دولت هند خودمختاری کشمیر را لغو و مخالفان خود را سرکوب کرد. او همچنین اقدامات دولت هند در این خصوص را ناپذیرفتنی دانست.

سناتور سندرز با اشاره به جنگ فاجعه‌بار یمن هم به انتقاد از اقدامات عربستان و آمریکا در این کشور پرداخت. او گفت: همانطور که می‌دانید آمریکا از دولت بی‌رحم عربستان حمایت می‌کند، (کشوری) که در جنگ داخلی این کشور مداخله کرده و منجر به بحران انسانی شده، که میلیون‌ها نفر را در معرض بدترین قطحی در تاریخ مدرن قرار داده است.

برنی سندرز بار‌ها در خصوص حمایت آمریکا از تجاوزگری عربستان در یمن انتقاد کرده است. در آوریل سال ۲۰۱۹ ترامپ قطعنامه مورد حمایت سندرز برای پایان دادن به حمایت از دولت ریاض در جنگ یمن را وتو کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر