کد خبر: ۷۰۶۰۱۸۶
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵

مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران از اجتماع باشکوه عزاداران حسینیه ایران هفتم محرم در "امیر چقماق" خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  سیدحسن حسینی مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران صبح امروز در دیدار با آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه سال‌های گذشته تجمع عزاداران حسینی یزد با عنوان حسینیه ایران در روز ۱۳ محرم برگزار می‌شد  امسال  این  اجتماع باشکوه  هفتم محرم در " امیرچقماق "برگزار می شود.

او نسبت به برگزاری این تجمع بزرگ عزاداران، همه در استان یزد اتفاق نظر دارند چرا که هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ تقویت انسجام و وحدت در استان یزد نقش مهمی را ایفا می‌کند.

مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران گفت: طرح هر هیئت یک روحانی می‌تواند نقش بسایر مهمی در پیشگیری از ورود انحراف به مراسم‌های عزاداری استان داشته باشد.

حسینی با بیان اینکه در روز ۱۳ محرم برنامه‌های متعددی در استان یزد برگزار می‌شود، تصریح کرد: با توجه به ضرورت برگزاری هرچه با شکوه‌تر این مراسم، برنامه‌ریزی صورت گرفت که این مراسم از امسال در روز هفتم محرم و از ساعت ۱۷ انجام شود.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران ادامه داد: اصل برنامه بر این بود که علم‌های متعدد کنار گذاشته شود و همه مردم و عزاداران تحت عنوان یک هیئت به عزاداری بپردازند تا وحدت عزاداران حفظ شود.

او ادامه داد: در نشستی که با هیئت‌های عزاداری داشتیم، اعلام آمادگی کردند که در این مراسم حضور باشکوه داشته باشند و مابقی نشست‌ها هم تا زمان این همایش بزرگ برگزار می‌شود.

حسینی گفت: با توجه به ضرورت جلوگیری از ایجاد مشکل در تردد مردم، امسال این مراسم در خیابان قیام برگزار می‌شود تا مسیر دیگر خیابان‌ها بسته نشود و تجمع به داخل چهار راه کشیده نشود.

انتهای پیام/ی

عزاداران حسینی حسینیه ایران هفتم محرم در "امیرچقماق" اجتماع می کنند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر