کد خبر: ۷۰۶۱۱۴۱
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
کد خبر : ۷۰۶۱۱۴۱
گروه : ایلام » ایلام

مهم‌ترین حوادث امروز چهاردهم شهریور ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف۷تن مرغ زنده قاچاق در چرداول

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، مهم‌ترین حوادث امروز چهاردهم شهریور ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 

 

کشف۷تن مرغ زنده قاچاق در چرداول

جانشین انتظامی شهرستان چرداول از کشف ۷ تُن مرغ زنده قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ امیربازیار جانشین انتظامی شهرستان چرداول گفت: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی سیمره هنگام کنترل خودرو‌های عبوری دو دستگاه ایسوزو را متوقف کردند.

او افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو‌ها ۷تن مرغ زنده قاچاق و فاقد مدارک کشف کردند.

سرهنگ بازیار با اشاره به اینکه ارزش ریالی بار توقیف شده ۸۵۰میلیون ریال برآورد شده است، بیان کرد: دراین زمینه خودرو‌های توقیفی تحویل پارکینگ و راننده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

جانشین انتظامی شهرستان چرداول با اشاره به اینکه قاچاق کالا پدیده‌ای است که حیات اقتصادی جامعه را تهدید می‌کند، اضافه کرد: انتظامی شهرستان با تمام توان و باقاطعیت با قاچاقچیان و مخلان امنیت اقتصادی برابر قانون مقابله می‌کند.

 

تخریب کننده اراضی ملی بانکول ایلام دستگیر شد

دادستان ایوان گفت: به‌دنبال پخش فیلم تخریب اراضی ملی در منطقه بانکول ایلام این موضوع در دستور پیگیری دادستان شهرستان ایوان قرار گرفت، نامبرده دستگیر و با قرار قانونی روانه زندان شد.

مهدی پروین دادستان ایوان گفت: به‌دنبال پخش فیلم تخریب اراضی ملی در منطقه بانکول ایلام این موضوع در دستور پیگیری دادستان شهرستان ایوان قرار گرفت.

او افزود: پس از احراز موضوع، با اعزام تیمی از مأمورین حفاظت منابع طبیعی استان به محل اقامت متهم در شهرستان چرداول، نامبرده دستگیر و با قرار قانونی روانه زندان شد.

دادستان ایوان در ادامه ضمن هشدار به متصرفین و تخریب کنندگان اراضی ملی اظهار کرد: با متخلفین به سرعت و قاطعیت برخورد و وسایل و ادوات بکار رفته در تخریب اعم از بیل مکانیکی، تراکتور و…. نیز به‌عنوان وسیله ارتکاب جرم به نفع دولت ضبط خواهد شد.

 

برخورد خودروی ولوو با پژو ۴۰۵، دو کشته در سیروان برجای گذاشت

فرمانده انتظامی شهرستان سیروان از برخورد خودروی ولوو با پژو ۴۰۵ و کشته شدن ۲ نفرخبر داد.

سرهنگ رضا خورانی فرمانده انتظامی شهرستان سیروان گفت:بامداد امروز یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ نرسیده به تونل آزادی که بنا به نظر کارشناس تصادفات از سرابله به ایلام در حرکت بوده با یکدستگاه کامیون ولوو که از ایلام به سرابله در حرکت بود برخورد که متاسفانه خودرو پژو ۴۰۵ دچار اتش سوزی می‌شود و راننده و سرنشین هر دو در آتش می‌سوزند.

او ادامه داد: کارشناس تصادفات از صحنه بازدید، کامیون به پارکینگ انتقال، اجساد نیز به علت غیر قابل شناسایی بودن بر اثر سوختگی، حسب دستور قاضی کشیک به پزشکی قانونی ایلام منتقل که در این خصوص پرونده قضائی تشکیل، موضوع تحت رسیدگی است.

این مقام انتظامی بیان کرد:هویت و اصالت متوفیان حادثه فعلاً مشخص نیست کما اینکه علت تامه تصادف در دست بررسی است و نتیجه آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

کشف ۲۱ راس احشام دامدار روستای گلزار ایلام

فرمانده انتظامی شهرستان ایلام از کشف ۲۱ راس احشام خبر داد و گفت: تلاش پلیس برای دستگیری سارقان احشام دامدار روستای گلزار ادامه دارد.

 سرهنگ جمال موسوی فرمانده انتظامی شهرستان ایلام گفت: مأموران انتظامی بخش چوار پس از کسب اطلاع از طریق تماس مردمی با فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت تعدادی احشام و ضرب و شتم صاحب گله توسط سارق یا سارقان، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

او با اشاره به اینکه تعداد ۶۴ راس احشام به سرقت رفته است اضافه کرد: با تلاش اهالی محل و ماموران انتظامی تعداد ۲۱ راس احشام در کوه‌های اطراف کشف و به مالباخته تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ایلام ادامه داد: تلاش پلیس جهت دستگیری سارقان ادامه دارد.

 

دستگیری ۵ نفر از عاملان اصلی فروش وتوزیع مواد مخدر در سیروان

فرمانده انتظامی شهرستان سیروان از دستگیری ۵ عامل فروش مواد افیونی و توقیف دو دستگاه خودرو در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رضا خورانی فرمانده انتظامی شهرستان سیروان گفت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر در یک ماهه گذشته با اشرافیت اطلاعاتی و هماهنگی مقام قضائی، در چند عملیات مختلف موفق پلیسی، مخفیگاه فروشندگان و عاملان توزیع شناسایی و تعداد ۵ نفر از مهره‌های اصلی دستگیر و دو دستگاه خودرو نیز از آنان توقیف و روانه پارکینگ شد.

او افزود: این افراد سلامت اجتماعی و بهداشتی شهروندان را به مخاطره انداخته بودند که با همکاری مردمی و چندین شبانه روز رصد اطلاعاتی موفق به کشف مقادیری مواد مخدر از نوع هرئین ۳ گرم، شیشه ۴ گرم، تریاک ۶۵۵، شیره ۹۹، تریاک وسوخته تریاک ۱۵ گرم بهمراه آلات استعمال و توزین از قبیل ترازو، مواد مخدر بصورت بسته‌های آماده‌ی فروش از متهمان کشف که پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و از آنجا نیز با صدور احکام جداگانه روانه زندان شدند.

سرهنگ خورانی با بیان اینکه مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر جزء اولویت‌های کاری مجموعه انتظامی شهرستان است، اضافه کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی که می‌تواند زاینده برخی جرائم و آسیب‌های اجتماعی دیگر باشد، اعتیاد به مواد مخدر و خرید و فروش آن است.

فرمانده انتظامی شهرستان سیروان با اشاره به رضایتمندی مردم از اجرای این طرح، از همکاری صمیمانه مردم تشکر کرد و ادامه داد: چنین طرح‌های امنیتی در طول سال ادامه خواهد داشت و شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک، به ویژه در زمینه توزیع انواع موادمخدر، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر