کد خبر: ۷۰۶۱۴۰۴
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی انتظامی استان ایلام گفت: نصب یا نقش هر گونه علائم یا الصاق هر نوع نوشته آگاهی و تصاویر به بدنه خارجی خودرو‌ها ممنوع است.

نصب هرگونه علائم نوشتاری بر بدنه خودرو‌ها وگل مالی کردن ممنوع است

سرهنگ ابوالفضل کوهزادی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی انتظامی استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، با تسلیت ماه محرم و شهادت سیدوسالارشهیدان حضرت اباعبداله حسین (ع) گفت: برخی از رانندگان بافرارسیدن ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خودرو‌ها را گِل مالی و مبادرت به نوشتن شعار‌های مرتبط با این ایام می‌کنندکه ازنظرقانون چنین رفتاری تخلف محسوب شده و جریمه به آن تعلق می‌گیرد.

او با اشاره به اینکه در قانون، استثنایی برای این ایام درنظرگرفته نشده است افزود:برابر ماده ۲۰۷ آیین نامه راهنمایی و رانندگی نصب هر نوع علائم و الصاق یا نصب یا نقش هر نوع آگهی، نوشته، عکس و نوشتن عبارات و ترسیم نقوش روی شیشه‌ها یا بدنه درونی یا بیرونی وسیله نقلیه به منظور تبلیغ، نمایش و مانند آن ممنوع است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی انتظامی استان ایلام اضافه کرد: برابر جدول تخلفات کد ۲۰۶۹، نصب هر گونه علایم یا الصاق هر نوع نوشته، آگاهی و تصاویر به بدنه خارجی وسایل نقلیه و قسمت درونی وسایل نقلیه عمومی مسافربری بدون داشتن مجوز لازم در مراکز استان‌ها مبلغ ۳۰۰ هزار ریال جریمه پیش بینی شده که پلیس موظف است با متخلفان برخورد کند.

سرهنگ کوهزادی ادامه داد:گِل مالی و پوشاندن پلاک خودور ممنوع است و سرنشینان داخل خودور باید برای پلیس قابل رویت باشند و پلیس خودرو‌های که گِل مالی شده و ظاهری ناهنجار دارند براساس قانون متوقف می‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی انتظامی استان ایلام یادآورشد:مسدودکردن خیابان‌ها به بهانه عزاداری کردن از سوی هیات‌های مذهبی توصیه نمی‌شود و چنانچه بر اثر بستن خیابان هاتصادفی رخ دهد مسولان بایدپاسخگوباشند.

او به برپایی بعضی ازموکب‌های جهت توزیع نذری در معابر اصلی و پرتردد شهر اشاره و عنوان کرد :از آنجایکه جانمایی نامناسب برخی ازاین موکب‌ها باعث اختلال درعبور و مرور می‌شود سعی خواهیم کرد باهمکاری سایر نهاد‌های متولی آن‌ها را مجبور به جابجایی کنیم.

سرهنگ کوهزادی از رانندگان درخواست کرد: از نصب و الصاق هرگونه تبلیغات بر بدنه وسیله نقلیه خود جداً خودداری کنند، چرا که نصب هر گونه تبلیغ یا الصاق هر نوع نوشته و تصاویر به بدنه خارجی وسایل نقلیه منجر به حوادث رانندگی ناشی از حواس پرتی و عدم توجه به جلو رانندگان خواهد شد.

انتهای پیام/د

ممنوعیت نصب هرگونه علائم نوشتاری بر بدنه خودرو‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر