کد خبر: ۷۰۶۲۰۶۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
خطیب جمعه کرمان مطرح کرد؛

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: بهترین تعاون در بین ما ایرانی‌ها؛ راه اندازی بزرگترین اجتماع عزاداری است که اگر در برابر جنگ اقتصادی نیز چنین همت و اجتماعی داشته باشیم یقینا پیروز خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حجت الاسلام المسلمین علیدادی سلیمانی نماینده، ولی فقیه و امام جمعه کرمان در جمع مردم خداجوی کرمان در مصلای امام علی (ع)  گفت: برای آنکه بدانیم اسلام چه گوهر گرانی است بایستی در آن تدبر شود.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی بیان داشت: نگاهی به وقایع تاریخی و حوادث قبل از پیامبر نشان از این است که انحطاط اخلاقی در آن دوران سبب برخی از  اختلافات قبیله‌ای و فاصله از اصل اسلام بود.

خطیب جمعه کرمان اظهار داشت: مردم آن دوران (قبل از پیامبر) در گرداب جهالت وحیرانی بودند تا اینکه بعد از اسلام پیامبر( ص )نجات گر آنان بود.

او بیان داشت:حتی در دوران پیامبر هم برخی خواهان برگشت جامعه به قبل از اسلام و جهالت بودند که با مراقبت این اتفاق نیفتاد.

خطیب جمعه کرمان در خطبه دوم نیز با اشاره به روز تعاون گفت:بهترین تعاون در بین ما ایرانی‌ها؛ راه اندازی بزرگترین اجتماع عزاداری است که اگر در برابر جنگ اقتصادی نیز چنین همت و اجتماعی داشته باشیم یقینا پیروز خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی افزود:با توجه به اینکه امام حسین (ع) دو راه بیشتر نداشت یا تسلیم و بیعت  یا شهادت، و ایشان در عین مظلومیت شهادت را انتخاب کرد.

نماینده، ولی فقیه در استان کرمان گفت:سید الشهدا با کار خود جامعه را به دو دسته تقسیم کرد، گروهی دنیا طلب و منفعت طلب و گروهی شهادت طلب و آزادی خواه ، و هم اکنون جریانی که جامعه را نجات داده است، همان رضا و قضای الهی بوده ، که امام حسین (ع) هم به آن تاکید داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی افزود:تاسی بر راه و هدف امام حسین (ع ) نجات گر جامعه و شناخت وظایف است که یقینا مسیر رهایی بخشی از تعلقات دنیایی خواهد بود.

مردم کرمان پس از ادای نماز جمعه، با حضور در راهپیمایی حمایت از امربه معروف و نهی از منکر، بر زنده نگه داشتن این فریضه و راه شهدا تاکید کردند.

انتهای پیام/ی

رضایت خداوند تنها ذخیره زندگی ما در دوران حیات است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر