کد خبر: ۷۰۶۲۷۴۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

رئیس ستاد اقامه نمازکشور گفت: تربت کربلا به سبب اینکه تنها خاکی است که لب زدن به آن حرام نیست خط ویژه دارد.

تمام گذشت ها درکربلا قابل مشاهده استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه جنگ‌های زیادی در تاریخ اتفاق افتاد، اما چرا کربلا جاودانه شد گفت: کربلا خط ویژه دارد تربت اباعبدالله (ع) تنها خاکی است که لب زدن به آن حرام نیست و نماز در حرم اباعبدلله (ع) حتی برای مسافر هم شکسته نیست.

او افزود : برای کسب تمامی کمالات باید از چیزی گذشت.

قرائتی با بیان اینکه امام حسین (ع) تمام کمالاتی را که در هر جای قرآن برای کسی گفته شده را یک جا دارد تصریح کرد: تمامی این کمالات در اوج خود درشخص حضرت  سیدالشهدا علیه السلام و درمجموع واقعه کربلا دیدنی است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه اوج گذشت از جان در ماجرای خوابیدن حضرت علی (ع) به جای پیامبر (ص) بیان شده و در کربلا هم گذشته از جان که برای انسان عزیز است مطرح شد، اظهار کرد: گذشت از غذا برای یتیم و مسکین و اسیر را از جمله کرامتی است که در قرآن برای آن آیه نازل شده و در کربلا هم گذشت از  نوشیدن آب را در شخصیت حضرت عباس و دیگر شهدا کربلا داشتیم.

او با بیان اینکه آدم مخلص برای مال و قدردانی دیگران کار نمی‌کند و اخلاص یعنی چیزی غیر از خدا دیده نشود،تاکید کرد: قدردانی را نه به زبان آورده و نه باید به آن فکر کنیم.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه اوج و کمال گذشت از فرزند در قرآن را در داستان حضرت ابراهیم (ع) مشاهده می‌کنیم، اظهار داشت: این در حالی است که در کربلا علی‌اکبر امام حسین (ع) قطعه قطعه شد و ماجرای کربلا با هیچ واقعه‌ای قابل مقایسه نیست.

رئیس ستاد اقامه نمازکشور با بیان اینکه جنگ‌های زیادی در تاریخ اتفاق افتاد، اما فقط کربلا جاودانه شد تصریح کرد: تربت اباعبدالله (ع) تنها خاکی است که لب زدن به آن حرام نیست و نماز در حرم اباعبدلله (ع) حتی برای مسافر هم شکسته نیست، چون آنجا خانه خودت است.

او با اشاره به اینکه گذشت از شهوت و همسر و فرزند و گذشت از وطن را در ماجرای کربلا مشاهده می‌کنیم گفت: در تمام تاریخ گذشت و کمالاتی نیست که انسانی داشته باشد و امام حسین (ع) آن را انجام نداده باشد که این مسئله برای عزادار امام حسین علیه السلام جای تفکر را دارد.

او با بیان اینکه دعوت‌ها، قول‌ها، شعار‌ها و برخورد‌ها در کربلا همه منحصربه فرد است یادآور شد: حضرت علی‌اکبر (ع) مقابل چشم پدر به شهادت رسید، پسری که همانند پیامبر (ص) بود و همه این گذشته‌ها با رغبت و عاشقانه بود وباید از این مسائل درس گرفت.

انتهای پیام/ح

کربلا خط ویژه دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر