کد خبر: ۷۰۶۴۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
دوستی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

فعال اصلاح طلب گفت: هر زمان کوتاه آمدیم آن‌ها یک گام جلو آمدند؛ اگر محکم بر سر مواضع خود بایستیم قطعاً به نتیجه مدنظر خود خواهیم رسید.

طرف‌های غربی هرگز به تعهدات خود عمل نکردنداسماعیل دوستی فعال اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به گام سوم ایران در کاهش تعهدات برجامی، گفت: طرف‌های مقابل ما به خصوص آمریکا و اروپایی‌ها هرگز به تعهدات خود ذیل برجام عمل نکردند.

او ادامه داد: آمریکایی‌ها که از همان روز اول از برجام خارج شدند و اروپایی‌ها هم متاسفانه تعهدات خود را زیر پا گذاشتند که علت این موضوع از دو حالت خارج نیست، یا انگیزه این کار در اروپا قوی نیست و نمی‌خواهند این اقدام را انجام دهند یا زیر فشار آمریکا نمی‌توانند مقاومت کنند؛ در نتیجه معتقدم که ما باید به پشتوانه این مردم و رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری محکم بر سر مواضع خود بایستیم و کوتاه نیاییم.

دوستی افزود: من به شخصه معتقدم هر زمان کوتاه آمدیم آنها یک گام جلو آمدند؛ لذا ما اگر محکم بر سر مواضع خود بایستیم قطعاً به نتیجه مدنظر خود خواهیم رسید. علاوه بر این ما یک قرارداد بین‌المللی بستیم و تمام سازمان‌های جهانی نیز برجام را تایید کردند؛ در نتیجه هرکدام از طرفین که از این توافق خارج شوند یا به آن عمل نکنند در فضای عمومی جهان زیر سوال می‌روند و ما نیز اگر مقاومت کنیم در نهایت پیروز خواهیم شد.

فعال اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: معتقدم که وزارت امور خارجه ما تا اینجا خوب عمل کرده است، به خصوص آقای ظریف به خوبی چهره جمهوری اسلامی ایران را برای طرف‌های مقابل ما، سایر دوستان ما و کشورهایی که در حال تعقیب این موضوع هستند نمایش داده است. بنابراین معتقدم که امروز جمهوری اسلامی ما در دنیا سرافراز است، هرچند که مردم ما نیز سختی‌هایی را تحمل کرده‌اند  ولی این بسیار بهتر از زیر بار زور آمریکا رفتن است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر