کد خبر: ۷۰۶۵۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داد؛

رستمی گفت: ۲۲ هزار و ۸۱۰ نفر از حجاج به همراه ۷۱۲ هزار و ۴۳۲ کیلوگرم بار با ۹۵ پرواز از طریق ترمینال سلام وارد کشور شدند.

حجبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی رستمی رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به آغاز عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی از ۱۷ تیر، اظهار کرد: در عملیات رفت حدود ۲۳ هزار نفر از زائران با ۹۴ پرواز از ترمینال سلام شهر فرودگاهی راهی ۲ مقصد پروازی مدینه و جده در عربستان سعودی شدند.

رستمی ادامه داد: عملیات برگشت نیز با پرواز فوق‌العاده برای انتقال حجاج بیمار از ۲۶ مرداد آغاز شد و تا بامداد ۱۸ شهریور ادامه یافت و در این مدت ۲۲ هزار و ۸۱۰ نفر از حجاج به همراه ۷۱۲ هزار و ۴۳۲ کیلوگرم بار با ۹۵ پرواز از طریق ترمینال سلام وارد کشور شدند و همانند عملیات رفت، فرودگاه امام (ره) پر ترافیک‌ترین ایستگاه پروازهای حج بود.


بیشتر بخوانید: اتمام پرواز‌های برگشت حجاج با میانگین تاخیر ۱۹ دقیقه‌ای


رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه امسال بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی پروازهای حج از ترمینال گالری سلام انجام شد، تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته میان تمامی نهادها و ارگان‌های نظامی و انتظامی مستقر در مجموعه شامل یگان حفاظت هواپیمایی، پلیس فرودگاه، پلیس گذرنامه و گمرک، خدمات مناسبی را در ترمینال سلام به حجاج گرامی ارائه کردیم و در نتیجه این خدمات میزان رضایت‌مندی حجاج از این ترمینال به ۹۲/۵ درصد رسید.

وی با بیان اینکه کلیه پروازهای رفت و برگشت حجاج توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» صورت گرفت، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در هواپیمایی ایران ایر میزان تاخیر پروازها نیز نسبت به سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشت.

بر اساس این گزارش، عملیات اعزام و پذیرش بیش از ۸۸ هزار و ۶۰۰ زائر ایرانی خانه خدا از ۱۷ تیر در ۱۹ فرودگاه کشور آغاز شده بود و عملیات بازگشت حجاج نیز همزمان با ورود آخرین کاروان به کشور در ساعت ۱:۳۱ بامداد دوشنبه ۱۸ شهریور ۹۸ به پایان رسید.

 

انتهای پیام/

بازگشت کامل تمام زوار خانه خدا به کشور 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر