کد خبر: ۷۰۶۶۳۵۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد؛

حضرت زینب (س) بازماندگان عاشورا را دلداری می داد/ همه اختیارات عالم دست امام حسین (ع) استآیت الله میرباقری گفت:در غارتی که لشکر عمربن سعد به خیمه انجام داد همه خیمه‌ها سوخت و حضرت زینب (س) نیمه‌شب خیمه‌ای برپا کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت‌الله میرباقری،عضو مجلس خبرگان رهبری شامگاه سه‌شنبه در مراسم شام غریبان حضرت اباعبدالله (ع) که در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار کرد:همه اختیارات عالم دست امام حسین (ع) است و پس از ظهور امام زمان (عج) نخستین امامی که رجعت می‌کند حضرت اباعبدالله (ع) است.

او افزود:امام زمان (عج) با شعار یا لثارات الحسین (ع) ظهور می‌کند، پس از ظهور حضرت بقیه‌الله (عج)، اهل‌بیت (ع) رجعت می‌کنند و نخستین امامی که رجعت می‌کند امام حسین (ع) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در روز قیامت حضرت زهرا (س) به خدا می‌فرماید دلم می‌خواهد پسرم را آن‌گونه که شهید شد مشاهده کنم، امام حسین (ع) بدون سر و بدن خونین و گردنی که از آن خون فواره می‌کند در صحرای محشر حضور پیدا می‌کند.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: روز قیامت حضرت سیدالشهدا (ع) بسیاری از شیعیان و محبین اهل‌بیت (ع) را شفاعت می‌کند به‌گونه‌ای که همه اهل محشر نیز نسبت به شفاعت امیدوار می‌شوند.

آیت‌الله میرباقری با اشاره به رشادت‌های حضرت زینب (س) در صحرای کربلا ادامه داد: در غارتی که لشکر عمربن سعد به خیمه انجام داد همه خیمه‌ها سوخت و حضرت زینب (س) نیمه‌شب خیمه‌ای برپا کرد.

او بیان کرد: حضرت زینب (س) بازماندگان واقعه عاشورا را در خیمه نیمه‌سوخته جمع کرد و مشاهده کرد دو بچه در خیمه حضور ندارند، حضرت زینب کبری (س) سپس در صحرای کربلا حضور پیدا کرد و مشاهده کرد این دو کودک در آغوش یکدیگر از غصه دق کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: حضرت زینب (س) بازماندگان واقعه عاشورا را آرام می‌کرد و حضرت سکینه (س) و حضرت رباب (س) و حضرت رقیه (س) را دلداری می‌داد و تا صبح به اهل حرم رسیدگی کرد.

استاد حوزه علمیه ابراز کرد: مراقبت از امام سجاد (ع) از جمله وظایف حضرت زینب (س) بود و همچنین در کنار مراقبت و مأموریت‌ها به قتلگاه سرکشی کرد.

آیت‌الله میرباقری گفت: امام سجاد (ع) فرمود حضرت زینب (س) در همه سختی‌هایی که کشید و صحنه‌های سختی که مشاهده کرد نماز شبش ترک نشد، ولی دیگ نمی‌توانست نماز را ایستاده اقامه کند و نماز شبش را نشسته می‌خواند.

انتهای پیام/ش

مراسم شام غریبان در حرم حضرت معصومه (س)

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر