کد خبر: ۷۰۶۶۵۵۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

مدیر حج و زیارت استان کرمان گفت: با توجه به آزاد شدن ویزا و کاهش هزینه‌ها امسال پیش بینی میشود ۱۰۰ هزار زائر برای اربعین ثبت نام کنند.

ثبت نام هفت هزار نفر تا کنون در استان کرمان برای سفر اربعینمحمود عرب نژاد مدیر حج و زیارت استان کرمان در گفتگو‌ با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: ثبت نام برای زائرین اربعین تنها از طریق سامانه سماح خواهد بود و مردم ثبت نام را به روز‌های آخر موکول نکنند.

عرب نژاد افزود: اعزام و ثبت نام زائرین اربعین هیچ گونه محدودیتی ندارد و امسال احتمال افزایش تعداد زائرین را خواهیم داشت.

او بیان داشت: تا کنون هفت هزار زائر در استان در سامانه ثبت نام کرده اند.

مدیر حج و زیارت استان بیان داشت: ۱۲۱ دفتر زیارتی در مرکز استان به علاوه ۱۰ دفتر ویژه در شهرستان‌ها آماده ثبت نام از زائرین هستند.

او مبلغ قانونی ثبت نام از سوی دفاتر را ۲۵ هزار تومان عنوان کرد و گفت: هیچ یک از دفاتر برای ثبت نام حق در یافت مبلغی بیش از این را ندارند.

عرب نژاد در خصوص حج امسال نیز بیان کرد:حج  ۹۸ در فضایی معنوی و آرام برگزار شد و هیچ گونه مشکلی و حواشی برای زائرین وجود نداشت.

او اظهار داشت: امسال بانوان ۵۷ درصد و آقایان ۴۳ درصد حاجیان را در استان داشتند.

عرب نژاد گفت:امسال از استان کرمان ۲۳ کاروان شامل ۳۴۰۰ زائر و ۱۰۰ نفر عوامل و کادر و مجموعا ۳۵۰۰ نفر اعزام داشتیم.

او بیان داشت: تنها دربین زائرین، مرد ۵۵ ساله‌ای از شهرستان بم در اثر بیماری به کما رفت و در روز دوازدهم فوت شدند که به درخواست خانواده برای خاکسپاری به بم اعزام شدند.

مدیر حج و زیارت استان بیان داشت: کمترین سن زائرین خانمی ۱۷ ساله و آقایی ۸۳ ساله بودند.

او افزود: طول و مدت زمان سفر زائرین امسال از ۴۱ تا ۴۳ روز بود و اکنون تمامی زائرین از سفر خانه خدا بازگشته اند و هیچ زائری در عربستان نداریم.

انتهای پیام /س

ثبت نام زائرین اربعین هیچ گونه محدودیتی ندارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر